Lubex Motor Yağı

sawashlong

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar Lubex motor yağını kullanan var mi görüşleriniz neler? Bu marka uzun yıllardır var daha cok motor sporlarında kendini gösteriyor. Benim ustam bu yağı önerdi ne dersiniz?

selim_ugur

Selim Uğur ŞAHİNTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar Lubex motor yağını kullanan var mi görüşleriniz neler? Bu marka uzun yıllardır var daha cok motor sporlarında kendini gösteriyor. Benim ustam bu yağı önerdi ne dersiniz?

Sen castrol'den vazgecme derim, araştırdım biraz fiyat konusunda uygun yağ olarak geçiyor, bana sorarsan ustanın elinde o yağdan var onu satmaya çalışıyor olmasın!!

sawashlong

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Henüz değiştirmedim motor yağını araştırma aşamasındayım. Lubex fiyat olarak ucuz da değil bu arada fiyat olarak neredeyse Castrol le aynı.

selim_ugur

Selim Uğur ŞAHİNTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Henüz değiştirmedim motor yağını araştırma aşamasındayım. Lubex fiyat olarak ucuz da değil bu arada fiyat olarak neredeyse Castrol le aynı.
Cok ucuz degildir tabiki ama castrol kadarda pahalli degildir, ama castrol castroldur, iyi performans istiyorsan castrolun altin sarisi bidonlarindan almani tavsiye ederim

PauLord61

Mehmet İNCE,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mobil 1 benim favorim, diğerlerini pek kullanmadım hiç :pis

sawashlong

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet yağ değişimi hava filtresi ve yağ filtresi değişti. Ben hava filtresi 3000 de bir değiştiririm zaten. Riske girip Lubex SL 10w40 koyduk. Aracım maşallah hiç yağ eksiltmiyor yağ çubuğunda milim oynamıyor yağ üfleme v.s. yok zaten Daha önce 20w40 Castrol Magnatec kullanıyordum, mecara arıyorum Lubex'le.

İlk izlenimim;

-3000 devirde araba bağırmaya başlarken daha önce gelen zorlanma sesi yarıdan fazla azaldı. Motorun sesi değişti resmen.
-Araçta hissedilir şekilde performans artışı oldu.

Biraz daha kullandıkça olumlu ve olumsuz izlenimlerimi yazacağım.

muslumm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hayırlısı bir deneyin bakalım belkide çok iyi bir yağdır

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Evet yağ değişimi hava filtresi ve yağ filtresi değişti. Ben hava filtresi 3000 de bir değiştiririm zaten. Riske girip Lubex SL 10w40 koyduk. Aracım maşallah hiç yağ eksiltmiyor yağ çubuğunda milim oynamıyor yağ üfleme v.s. yok zaten Daha önce 20w40 Castrol Magnatec kullanıyordum, mecara arıyorum Lubex'le.

İlk izlenimim;

-3000 devirde araba bağırmaya başlarken daha önce gelen zorlanma sesi yarıdan fazla azaldı. Motorun sesi değişti resmen.
-Araçta hissedilir şekilde performans artışı oldu.

Biraz daha kullandıkça olumlu ve olumsuz izlenimlerimi yazacağım.

Yıllardır...uzunnn yıllardır magnatec'ten vazgeçemedimqwkimbilir belkide sabit fikir filan gibi birşey oldu bu ama çokta memnunum ..... yinede arada değişiklik lazım ilgimi çekti bu marka niyeyse ve yorumlarda şaşırtıcı 3-5 bini devirince tekrar bir yorumlamanı rica ediyorum bakalım nasıl bir performans gösterecekhımm

sawashlong

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konuyu hortlatayım dedim.

Lubex 10w40 yağ koyduktan sonra 8000km yol yaptım ve araçta kesinlikle yağ eksiltme olmadı, egzozst dumanında bir sorun yok.

10w40 yarı sentetik yağları bizim sınıftaki araçlarda sıcak iklimlerde yaşayanların kullanmasını öneriyorum. Bu yağı koyunca yazın bile İstanbulda aracı bir süre jiklede çalıştırmak zorunda kaldım.

Şimdi kış mevsimi geldi yağ değişiminde 5w40 full sentetik yağ kullanacağım, bu da aracımın kışın soğuk havalarada daha arahat çalışmasını ve motorun yeterli ısıya daha rahat gelmesini sağlayacaktır.

Hatam varsa düzeltiniz.

fatoyoko

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
takipteyim bende castrol düşünüyordum. 5w40 full sentetik yorumlarınızı bekliyorum.