Makyajlı Clio 4 EDC'den gelen ses

driver10

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba. 2017 model makyajlı kasa clio 4 icon edc araç sahibiyim. Aracım henüz 8200 kilometrede ancak yaşadığım bir problemi sizlere sormak istedim. Geçtiğimiz gün hafif rampa çıkarken 1'den 2'ye geçerken şanzımandan bir ses geldiğini fark ettim. Kafama takıldı yokuşlu yerlerde deneme yaptım araç eğim çıkarken özellikle yavaşlanıp gaz verince 1-2 geçişlerinde ses yapıyordu. Herhangi bir sarsıntı vs hissettirmiyor ama özellikle yokuş çıkarken bu sesi çıkarıyor. İnternette araştırdım bir arkadaş demiş olduğum olayın videosunu paylaşmış. Video aşağıda yorumlarınızı merak ediyorum arkadaşlar, nedir bu durum ? Araçta genellikle müziği açtığımdan mıdır nedir daha önce hiç dikkatimi çekmemişti bu ses.

https://www.youtube.com/watch?v=5_5IIAKnYPU

Atom

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam bu ses hemen hemen butun edc lerde var. 8000 km deki bir aracin bu sesleri cikarmasi normal değil. Ama makesef bu ses bir cok arabada mevcut. Birçoğumuz ya duymuyoruz yada bilmiyoruz. Bana sorarsan otm sanzimandan butur sesler çıkması normal degil. Ancak servisler normal diyende var duymayan ustada var. Eger takip ettiyseniz 3 ay gibi bir igras sonucu edc kavramayi ancak degistirebildik servisten. Servise gidin durumu anlatin bi program atsinlar. Eger duzelmezse servis bi cozum yolu bulur. (İnsallah). Ben 3 ay bekledim 3 servise gittim.

Atom

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Anladigim kadarıyla ses 2 den 1 e atarken geliyo. Bazen bende de yapiyo. Ben sıkıldım bu isten valla. Bide i sanda araba surme zevki birakmadi yeminle. Qasqaiye gecme zamani geldi bence...

driver10

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Anladigim kadarıyla ses 2 den 1 e atarken geliyo. Bazen bende de yapiyo. Ben sıkıldım bu isten valla. Bide i sanda araba surme zevki birakmadi yeminle. Qasqaiye gecme zamani geldi bence...

Aynen hocam özellikle 2.vitesten durma noktasına kadar yavaşlayıp gaza yüklenince ses yapıyor. Yani 1 ve 2 vites geçiş esnasında. Megane 4 ‘ü olan bir arkadaşta da aynı olay varmış. Bende genellikle müzikle yolculuk yaptığım için daha önce fark etmedim sanırım. Tamam şanzıman normal çalışıyor olabilir Ama dediğiniz gibi bencede bu tarz sesler çıkmamalı hiçbir araçtan.

Megane 3 edcli aracımda yaşadığım problemlerden sonra bir daha renault almam derken oluşan şartlardan sonra clio4 ile devam ettik bizde bakalım.

Atom

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Buraya da yazmistim daha once. Cakistigim yere bir sorsan bu adam en son hangi araca biner diye. Herkes reno der. Ama ben 2. Renoya biniyorum. 1. Si cok iyi ydi. Ama bu iiiii