Megan 2 Airbag ışığı seyir halindeyken yandı söndü şu an komple yanıyor

Awyre12

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar Ankara istanbul arası seyahat halindeyken Airbag ışığım yandı söndü benzinlikteyken koltuğu hareket ettirmiştim kendime göre şu an tamamen yanıyor gittim soketleri çıkart tak yaptım fakat hiçbir işe yaramadı soket bu durumda altta bir tane turuncu başlı bir soket sökük şofor kısmında fakat takacağım yeri bulamadım kablosu bir hayli kısa gibi
Öncesinde airbag ışığı vs yanmıyordu direksiyonda takır tukur ses yok herhangi bir problem göremedim
Q5S40q
Q5SbqP

Awyre12

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Soketin yan tarafında görünen iki kablo kopuk ne işe yaradığını bilmiyorum fakat uçları da yok yani sanki hiç takılmamış gibi.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Merhaba tapatalk dan giriyorum resimleri göremedim megane 2 de airbag ışığı koltuk hareket ettirince yanıyor eğer sargı kopuk değilse soketi çıkarıp takınca söner olmadı Akü eksi kutup başını 5 dakika söküp bekleyin ve tekrar kontrol edin

Awyre12

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İki soketi de söktüm taktım fakat fayda etmedi ama sargıda da sorun olmadığına çok eminim seyir halindeyken dümdüz giderken başıma geldi çünkü manevra ile işim yoktu

zamirkaya

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba kardes gecmis olsun. Bende de ayni sorun olustu yolda giderken alarm verdi kalkti sonrasinda tumden alarm verdi kalkmadi. Ustalara baktirdim direksiyon kutusundaki zemberek degisecek dediler. Söktüm baktim hersey calisiyordu. Sorun korna altindaki 2 bacakli soketin bir tanesinde tamzsizlik olmasiydi. Pinleri elinden geliyorsa disa dogru az birsey ac soketi tak insallah sorun kalkacaktır.