Megan 2 otomatik enjeksiyon sorunu

Hasan3888

Kayıtlı Üye
38-Kayseri
Aracımda ilk başta antifiriz deposundaki kaçaktan dolayı yaptırmaya götürdüm. Su boşaltması vardı o sorun hal oldu sonra aracım bir anda hararet yükseltmeye başladı. Dedilerki termostat arızalı, o işlemde yapıldı.
Daha sonra aracı teslim aldıktan sonra araç otomatik olduğu için ve P ye geçmediği için yani görmediği için aracım çalışmadı vites geçişleri olmadı. Uzun uğraşlar sonucu Pyi gördü ve çalıştı çekiciye yükledik sanayiye geri götürdüm. Otomatik vitesin sensörü varmış elektronik bir aksam, onu değiştirdiler.
Daha sonra aracı yine teslim aldım 1-2 hafta sonra ekranda enjeksiyonları kontrol edin diye uyarı çıkıyor ve arabanın hızı önemli değil hareket halindeyken küt diye vuruyor araba ve her seferinde durdurup geri başlatıyorum. Klimayı sıcakta açtığımda yoğun şekilde gaz kokusu geliyor. Ve bu koku arabanın dışındanda hissedilir durumda.
Kafayı yemek üzereyim başına gelen varmı yardımcı olun lütfen. Her türlü fikire açığım. Düzgün giden arabam bir antifriz deposundan sonra çılgın gibi arıza vermeye başladı. Sürekli bakımlarını yaptırırm 3 yıldır bende gayet temiz binerim napacağımı şaşırdım artık.