megane 1 1999 2.0 rxt yüksek rolanti ve çözümü

makber14

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar megane 1 1999 2.0 rxt aracım öceden bazen ilk marşta çalışmıyordu , ısınana kadar stop eriyordu. bende forumlardan boğaz kelebeğinin temizlenmesi gerektiği kanatine vardım .kelebeği söküp temizledim .gerçekten de çok kirlenmiş.takarken de oringlerini de değiştirdim. sonra rolanti motorunu da temizleyip geri taktım.fakat bu sefer de rolanti yüksekliği ve dalgalanması sorunu yaşadım.birkaç ustaya gösterdim herkes farklı birşey söyledi. Ankara da başkent sanayi sitesinde bulunan polat oto var.ona gittim bunun işi çok arabayı bırak git dedi,ben de bırakıp gittim.5-6 saat sonra gittiğimde benden 250 tl para aldı.ama bu sefer de rolanti düşmüş fakat ısınına kadar yine stop ediyor. frene bas stop ediyor o derece yani.yaptığı şey ise kelebeğin hava filtresinden gelen ince hortuma vana takmış. 5-10 tl lik bi aparata 250 lira aldı. sonuç alsak önemli değil. haram zıkkım olsun o aldığı para:mad: . siz siz olun tanımadığınız ustalara ben gibi güvenip arabanızı bırakıp kazıklanmayın.yaptığı iş en fazla yarım saatini alır ama arabanın yanından gönderip çok iş yapmış havası vermek amaç.sonra başka ustaya gösterdim rolanti valfinin bozuk olduğunu orjinali de 300tl yansanyilerin randıman tutmayacağını öğrendim. en son dün sabah araştırırken şu abinin videosunu gördüm.abimize teşekkür aderim.son bir umut dedim ve aynısını yaptım ve çok güzel oldu.rolanti valfi bozuk değişecek diyenlere önce bunu uygulamarını şiddetle tavsiye ederim.ben yaklaşık 2 aydır uğraşıyorum bu sorunla.umarım yardımcı olmuşumdur.:bayrak:bayrak:bayrakhttps://www.youtube.com/watch?v=lPuzVOlXALw

Son düzenleme: