Megane 1 Coupe Spor Amotisör ve Yay Tavsiyelerini bekliyorum En acilinden :))

Prison59

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
9 ay önce 2000 Model Megane Coupe almıştım. Aldığım kişi ön amortisörlerini değiştirip yaylarını 5 cm bastırttığını söyledi. Dıştan bakıncada arka kısmı biraz havada kalıyor ve pek hoşuma gitmiyor öyle durması.

Önden tıkırtı geliyor diye rot balansçıya götürmüştüm o anlık sorunu halletti fakat ön amortisörlerin yeni olduğu ama ön takımın ve arka amortisörlerin değişmesi gerektiği söyledi bende hazır değişiklikler olacakken spor amortisör ve yay taktırayım diyorum (Gerekirse ön taraftakileri de değiştirerek)

Ön takımın 300 lira civarında tutacağı bilgisini aldım onun haricinde Aracı alçaltmak için nasıl bir yol izlemeliyim ?

Bu konuda pek bir bilgim yok;
-Ne kadar alçaltsam hoş bir görüntü elde ederim ve çukurlarda çok fazla içeride titreşim ve sesleri hissetmem.
-Hangi marka almalıyım ? (Biraz araştırmalarıma göre Apex falan tavsiye ediliyor)
-Tahmini bana ne civarlarda masraf çıkar?

alirizaatilla

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhabalar yaklaşık 13 aydır coupe sahibiyim bende bu işin en temizi custom coilover yaptırmak istediğiniz kadar alçaltın istediğiniz kadar kaldırın size kalmış
yol tutus bana göre çok iyi tavsiye ederim
buarada aldığım günün ertesi yaptırdım hala mis :)

Prison59

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhabalar yaklaşık 13 aydır coupe sahibiyim bende bu işin en temizi custom coilover yaptırmak istediğiniz kadar alçaltın istediğiniz kadar kaldırın size kalmış
yol tutus bana göre çok iyi tavsiye ederim
buarada aldığım günün ertesi yaptırdım hala mis :)

İkisi bir arada olması gayet güzel. Bir yerde okuduğuma göre "Türkiye de pek tercih edilmeyen ancak gerçekten yararlı olan bir sistemdir. Yapısı karmaşık değildir ancak pahalıdır bu yüzden çok tercih edilmez. Coiloverı alıp, takıp sadece yükseklik ayarlamak yanlıştır. Aynı zamanda açı ayarları yapılmalıdır. Bu ayarlar yapılmadığı zaman coiloverın, basit amortisörlerden herhangi bir farkı kalmaz ve verilen para sadece aracın alçalmasına yarar. Türkiye'de yaygın olmadığı için ayarlarından da herkes anlamaz. Ayarların tamamen sağlıklı olması için araç kantara çıkarılması her tekerlek için ayrı ayrı ağırlık ayarı yapılması gerekmektedir." ee bu kadar detayla her usta uğraşmaz gibi geliyor.

Bunun için işinin ehli bir usta bulmak lazım her usta bunu yapamayacağı için ne kadar işe yarar, sonrasında vereceğimiz para boşa gitmesin..

Ama Coilover nerde bulabiliriz peki yedek parçacıların ellerinde mevcut mudur ? Pahalı olduğu söyleniyor ama Tahmini ne fiyatlardadır ?