Megane 1 ( K4M ) vs Toyota Corolla AE101

Hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    36

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
7a7meganeredfrontpl1.jpg

VS

1993-97-Toyota-Corolla.jpg

İki araçta segmentlerinde çok başarılı ve 2. el piyasasıda yüksek olan iki araç hakkında
her türlü karşılaştırma yapabilirsiniz .
Karşılaştırma
1.6 16 V K4M kodlu megane ile
1.6 16V AE101 Enjeksiyonlu motor arasındadır .

burakdinler

Burak DİNLER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu kasa toyotada bir arkadaşım kaza yaparak vafat etti..altın kaplama olsa 500 hp olsa yinede begendiremez kimse beni..

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu kasa toyotada bir arkadaşım kaza yaparak vafat etti..altın kaplama olsa 500 hp olsa yinede begendiremez kimse beni..
Allah rahmet eylesin. Etrafımda bu aracı öven kişiler çok ve onlarda sevdiğim kişiler arabalarını kötüleyerek kırmak istemiyorum.

2. Viteste 6000 rpm de 130 yaptığıda bir gerçek ama . Gerçekten değişik bir şanzımanı var .

burakdinler

Burak DİNLER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
araç hafif çok güçsüz kaporta bakımından..kazadan sonra aracın yanına gittim inanamadım geçen 190 la çarpışma testi olan bir video vardıya izledinmi bilmiyorum focus teneke yıgınına dönüyordu aynı o şekil nerdeyse..hızda 120 falanmış..o yüzden bir sogudum bu araçtan bidahada ısınamadım..araç şekil olarak güzel aslında motorda tatmin edicidir büyük ihtimal ama bizim tanışmamız kötü oldu..

*Korkmazbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Burak bu kasa corolla Toyota'nın en sağlam aracıydı kasa değişiminden sonra tutturamadı artık düzen...

burakdinler

Burak DİNLER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
abi en sağlamı buysa diğerlerini düşünmek bile istemem..

karpuz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şimdi donanım anlamında bakarsak Megane ın bariz üstünlüğü var. Ama iş motor performans ve dayanıklılık olduğunda 2 aracıda uzunca müddet kullanmış birisi olarak (çevremdeki akrabalarımda vardı) ben Toyota diyorum. Olaya kazanın şekli vuruş açısı yönünden de bakmak lazım. Mesela coupelerin 45 km ile yapılan çarpışma testlerinde arabanın önünün dümdüz olduğunu görüyoruz ki 120 ile yapılan bir kazada dayanabilecek araç sayısı o yıllarda yok gibi. Ama dediğim gibi toyota nın bu kasasında nasıl bir ön takım nasıl bir motor var ise bilemem arıza nedir bilmiyor. Toyotanın başka da nam salan bi modeli yok nedendir onuda bilmem :)
Oyum Toyotanın :) Ama bunun makyajlısı deseydin kesinlikle megane derdim.
Örnek olarak bacanağımın 97 corolla gli sini sattık. Bel altı boyalı ve 3 parça değişen olduğu halde klimasız abs siz hava yastığı olmayan modeliydi ve 13 e yalvara yalvara aldılar camı çatlaktı manifoldu çürümüştü baskı balata bitikti vs masrafı vardı.

Son düzenleme:

SerhanÇELİK

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Toyotanın Bu Kasasına Hastayım Gaza Basınca Eksozdan Güzel Tatlı Bir Ses Veriyor Ara Hızlanmaları Bence Gayet İyi Viteslerdeki Geçiş Rahatlığıda Eklenince Tadından Yenmez Bir Araç Oluyor
Burak Abi Başınız Sağolsun Eksik Noktası Halil Abimizinde Dediği Gibi Toyotayı Toyota Yapan Kasa Bu Kasadır Ama Kasa Değişiminden Sonra İş Bitti Toyotada