Megane 1 Motor Seçenekleri ve Donanım Özellikleri

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Megane 1 Motor Seçenekleri ve Donanım Özellikleri

RTA(2001)

sürücü ve yolcu hava yastıkları, ABS, fren destek sistemi yükseklik ayarlı hidrolik direksiyon, immobilizer, kuvvet kontrol sistemli ve aktif gergili ön emniyet kemerleri, üç noktalı arka emniyet kemerleri, arka koltuk başlıkları, uzaktan kumandalı ve hıza duyarlı merkezi kilit, elektrik kumandalı ön camlar, çift açılı sürücü aynası, sesli far açık uyarısı, manuel yan aynalar, tek parça halinde yatırıla- bilen arka koltuk sırtlığı, direksi yondan kumandalı radyo-teyp ve üçüncü fren lambası bulunuyor. İsteğe bağlı donanım listesindeyse ısı paketi olarak da adlandırılan klima ve atermik ön cam sunuluyor.

RTE(2000)
Çift havayastığı, ABS, yükseklik ayarlı hidrolik direksiyon, yükseklik ve bel destek ayarlı sürücü koltuğu, uzaktan kumandalı merkezi kilit, elektrikli ön camlar(arka camlar 2001′in 2. yarısındaki üretim), elektrikli ve buğu çözücülü dış aynalar, yol bilgisayarı, asimetrik katlanabilen arka koltuk, far yükseklik ayarı, direksiyondan kumandalı radyo-teyp, üçüncü fren lambası

RXI(2002-Full)
Adaptif sürücü, yolcu ve yan hava yastıkları, ABS, fren destek sistemi, aktif ön gergili emniyet kemerleri, aktif kafalıklar, klima, polen filtresi, yükseklik ayarlı hidrolik direksiyon, yol bilgisayarı, sürücü tarafı tek dokunuşlu elektrik kumandalı ön camlar, uzaktan kumandalı ve hıza duyarlı merkezi kilit, renkli camlar, direksiyondan kumandalı radyo-teyp, ISOFIX çocuk koltuğu hazırlığı, far yükseklik ayarı, atermik ön cam, elektrik kumandalı ve ısıtmalı yan aynalar, çift optik farlar, ön sis farları, alüminyum alaşım jantlar, yükseklik ve bel destek ayarlı sürücü koltuğu sunuluyor

RXT(2001-Full)
ABS, sürücü, yolcu ve ön yan havayastıkları, klima, yol bilgisayarı, elektrikli camlar(ön-arka), uzaktan kumandalı merkezi kilit, yükseklik ve bel destek ayarlı sürücü koltuğu, yükseklik ayarlı hidrolik direksiyon, elektrikli dış aynalar, yol bilgisayarı, ön sis farları, direksiyondan kumandalı müzik sistemi, far yükseklik ayarı, atermik ön cam, üçüncü stop lambası, çift açılı sürücü aynası, sesli far açık uyarısı,

Alize(2004-Full)
Adaptif sürücü, yolcu ve yan hava yastıkları, ABS, fren destek sistemi, aktif ön gergili emniyet kemerleri, aktif kafalıklar, klima, polen filtresi, yükseklik ayarlı hidrolik direksiyon, yol bilgisayarı, sürücü tarafı tek dokunuşlu elektrik kumandalı ön camlar,elektrikli arka camlar, uzaktan kumandalı ve hıza duyarlı merkezi kilit, renkli camlar, direksiyondan kumandalı radyo-teyp, ISOFIX çocuk koltuğu hazırlığı, far yükseklik ayarı, atermik ön cam, elektrik kumandalı ve ısıtmalı yan aynalar, çift optik farlar, ön sis farları, alüminyum alaşım jantlar, yükseklik ve bel destek ayarlı sürücü koltuğu sunuluyor

Cabriolet(2001)
ABS, sürücü, yolcu ve ön yan havayastıkları, klima, yol bilgisayarı, elektrikli camlar, uzaktan kumandalı merkezi kilit, yükseklik ve bel destek ayarlı sürücü koltuğu, yükseklik ayarlı hidrolik direksiyon, elektrikli dış aynalar, yol bilgisayarı, ön sis farları, direksiyondan kumandalı müzik sistemi, far yükseklik ayarı, elektrikli anten, atermik ön cam, üçüncü stop lambası

Authenique(2001)
Adaptif sürücü, yolcu ve yan-hava yastıkları, ABS, fren destek sistemi, aktif ön gergili emniyet kemerleri, aktif kafalıklar, yükseklik ayarlı hidrolik direksiyon, sürücü tarafı tek dokunuşlu elektrik kumandalı ön camlar, uzaktan kumandalı ve hıza duyarlı merkezi kilit, renkli camlar, direksiyondan kumandalı radyo-teyp, ISOFIX çocuk koltuğu hazırlığı, far yükseklik ayarı, gecikmeli sönen iç aydınlatma, asimetrik katlanabilir arka koltuklar ve manuel yan aynalar

Coupe(2000)
ABS, sürücü, yolcu ve yan havayastıkları, öngerilmeli ve kuvvet kontrol sistemli ön emniyet kemerleri, klima, yol bilgisayarı, yükseklik ayarlı hidrolik direksiyon, yükseklik ve bel destek ayarlı sürücü koltuğu, uzaktan kumandalı merkezi kilit, elektrikli ön camlar, elektrikli arka kelebek camları, elektrikli sürgülü tavan, alüminyum alaşım jantlar, far yükseklik ayarı, elektrikli dış ayna kumandası, otomatik kilit sistemi, iki parçalı katlanabilir arka koltuk sırtlığı, direksiyondan kumandalı radyo-teyp, ön sis farları, atermik ön cam, üçüncü fren lambası, immobilizer.

Expression(2001)
Adaptif sürücü, yolcu ve yan hava yastıkları, ABS, fren destek sistemi, aktif ön gergili emniyet kemerleri, aktif kafalıklar, klima, polen filtresi, yükseklik ayarlı hidrolik direksiyon, yol bilgisayarı, sürücü tarafı tek dokunuşlu elektrik kumandalı ön camlar, uzaktan kumandalı ve hıza duyarlı merkezi kilit, renkli camlar, direksiyondan kumandalı radyo-teyp, ISOFIX çocuk koltuğu hazırlığı, far yükseklik ayarı, atermik ön cam, elektrik kumandalı ve ısıtmalı yan aynalar, çift optik farlar, ön sis farları, alüminyum alaşım jantlar, yükseklik ve bel destek ayarlı sürücü koltuğu sunuluyor.

Dynamique(2003-Full)
Adaptif sürücü, yolcu ve yan hava yastıkları, ABS,yarı deri koltuklar, fren destek sistemi, aktif ön gergili emniyet kemerleri, aktif kafalıklar, klima, polen filtresi, yükseklik ayarlı hidrolik direksiyon, yol bilgisayarı, sürücü tarafı tek dokunuşlu elektrik kumandalı ön camlar, uzaktan kumandalı ve hıza duyarlı merkezi kilit, renkli camlar, direksiyondan kumandalı radyo-teyp, ISOFIX çocuk koltuğu hazırlığı, far yükseklik ayarı, atermik ön cam, elektrik kumandalı ve ısıtmalı yan aynalar, çift optik farlar, ön sis farları, alüminyum alaşım jantlar, yükseklik ve bel destek ayarlı sürücü koltuğu sunuluyor

Motorlar:

1.4 16v

Motor gücü: 6000 d/d’de 97 Hp
Max. tork: 3750 d/d’de 127 Nm

1.6e (8v)
Motor Gücü: 5000 d/d de 66 kW (90 HP DIN)
Max. tork: 4000 d/d de 137 Nm

1.6 16v
Motor gücü: 5750 d/d’de 79 kW (110 HP/DIN)
Max. tork: 3750 d/d’de 148 Nm

1.9 dTi
Motor gücü: 4000 d/d’de 72 kW (100 HP/DIN)
Max. tork: 1750 d/d’de 200 Nm

2.0 8v
Motor Gücü: 5400 d/d’de 84 kW (115 HP/DIN)
Max. Tork: 4250 d/d’de 168 Nm

2.0 16v(IDE)
Motor gücü: 5500 d/d’de 103 kW (140 HP/ECE)
Max. tork: 4250 d/d’de 200 Nm

Alıntıdır.

RIZA07

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese Merhaba, arkadaşlar 2001 model Megan1 coupe 2.0 16v F5R IDE motor arabamız var ama sanayiye bir girdik ve 3 senedir sanayiden çıkamadık tamirci yok maalesef , yardımcı olabilecek bu konuda bilgisi olan bir arkadaş olursa inanın çok minnettar olacağım. Lütfen yardım rica ediyorum , arabada büyük bir arıza yoktu sadece ara sıra tekleme yapıyordu sanayide esir kaldık ve inanın tam 2 sene oldu , inanılmaz bir şey bu, lütfen ilgilenen olursa çok sevineceğim..Bu arada Antalyadayım..

olgun61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1999 Megane RXE 2.0 8V bunların hangisine giriyor :)

sarpera

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba, arabayı ne yaptınız bilmiyorum ama ben de 8-9 ay önce 1.9 Megane I aldım. Eski Sanayi'de Kurt Oto'ya gidiyorum. Şimdilik memnunum.

sarpera

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese Merhaba, arkadaşlar 2001 model Megan1 coupe 2.0 16v F5R IDE motor arabamız var ama sanayiye bir girdik ve 3 senedir sanayiden çıkamadık tamirci yok maalesef , yardımcı olabilecek bu konuda bilgisi olan bir arkadaş olursa inanın çok minnettar olacağım. Lütfen yardım rica ediyorum , arabada büyük bir arıza yoktu sadece ara sıra tekleme yapıyordu sanayide esir kaldık ve inanın tam 2 sene oldu , inanılmaz bir şey bu, lütfen ilgilenen olursa çok sevineceğim..Bu arada Antalyadayım..

Merhaba, arabayı ne yaptınız bilmiyorum ama ben de 8-9 ay önce 1.9 Megane I aldım. Eski Sanayi'de Kurt Oto'ya gidiyorum. Şimdilik memnunum.​