megane 2.0 ide (tek başlık altında yardımlaşalım)

enginboluk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar 1 yıldan beri megane 2.0 ide coupe kullanıyorum. Bu süre içinde gördüm ki bu araçların dilinden anlayan usta bulmak zor iş. Forumlardan okudukça benzer sorunlar için herpimizin ayrı ayrı zaman, emek ve para harcadığını görüyorum. Özellikle motor konusunda sorunlarımızı ve bulduğumuz çözüöleri burada paylaşalım ne dersiniz.
Öncelikle kimlerde 2.0 ide var? Bunu paylaşarak başlayalım mı?

1- Engin BÖLÜK

İyi akşamlar

RenaultSporT

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende yok ama biraz motorundan anlarım
duruma gore bildigimi yazarım

chnbrrk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de yaklaşık 5 aydır var. Daha tam çözemedim aracı.

Benim araöta bir sıkıntı vardı. Oda motor sıcakken istop edip çalıştırdığımızda çalışmama sorunu idi. kaç yere sordum kaç kişi ile danıştıım. Bir türlü sonuç alamamıştım. Sonra ümraniye sanayide bir ustam vardı. Ona gıttim direk çözdü sorunu. Araçlarda motorun yterli devir alıp beyne çalışmasını ileten manyetik kaptör isimli parçanın arızası idi. 80 tl ye hallettim.

Ben aracımı sadece haftasonları binerim. ve araç 4 5 gün yatar. bu kadar yattıktan sonra araç biraz geç çalışmakta. şimdi bu sorun ile uğraşıyorum. geç çalışma dediğim ya 10 15 sn de ilk çalışmada yada ikinci marşta çalışıyor. Benim aklımdaki depoda ki benzin pompası biraz tembel herhalde. benzini geri kaçırıyo olabilir. bir kaç hafta içinde bi bilgisayara sokucam bakalım neymiş öğrencez.

SLC

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracın sıcakken çalışmaması sorunu yüzde 90 bu tip arabalarda manyetik kaptördür...
Aracın 5-6 gün yatıp çalışmaması tamamen şunlar ile alakalı olabilir
-Bobin
-Buji
- Enjektör
-benzin pompası

Önem sırasına göre yazılmıştır

enginboluk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bizim araçlarda sık rastlanılan arızaların başında bu parça geliyor. Nasıl resim ekleneceğini bilemediğim açin link ekledim.
MANYET