Megane 2 1.6 16V Chip Tuning Uygulaması

yasarorhan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar bildigimiz üzere chip tuning uygulaması Turbo dizel motorlu araçlarda %20 25 performans verirken Atmosferik (benzin) araçlarda %5-10 civarında performans vermektedir. Benim sizlere sorum benzinli aracına chip tuning uygulaması yaptıran var mı? varsa performans ve yakıt konusunda nasıl avantajlarınız oldu?

YILDIRIM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende 2005 dynamic var obd baglantısı normalde yapılıyor ama o cip cihazı görmedi. 2007 ve sonrası araçlarda çalışıyor dediler cip tuning i iade ettim. Yani olmuyor. Bide enfazla 3-5 bg fark eder diyorlar. Eger amacın performans ise katalitik konvertörün birinci gözündeki platini söktür bide gaz ayarını az arttır fişek gibi gider ama su gibi içer.

yasarorhan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende 2005 dynamic var obd baglantısı normalde yapılıyor ama o cip cihazı görmedi. 2007 ve sonrası araçlarda çalışıyor dediler cip tuning i iade ettim. Yani olmuyor. Bide enfazla 3-5 bg fark eder diyorlar. Eger amacın performans ise katalitik konvertörün birinci gözündeki platini söktür bide gaz ayarını az arttır fişek gibi gider ama su gibi içer.

Yok hocam sonradan takılma gibi bir aparat ile degilde ben direk beyindeki yazılımı okutturduktan sonra yazılımcılara göndermek istiyorum. Amacım performans ve yakıt tasarrufunun bir arada olması ki, chip tuning yaptırmanın zaten amacı bu yani.

YILDIRIM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yok hocam sonradan takılma gibi bir aparat ile degilde ben direk beyindeki yazılımı okutturduktan sonra yazılımcılara göndermek istiyorum. Amacım performans ve yakıt tasarrufunun bir arada olması ki, chip tuning yaptırmanın zaten amacı bu yani.

Güzelmiş .yapınca deneyip yazabilirmisiniz

yasarorhan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tabi ki deneyip sizlerle paylaşıcam :)

ogun33

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
chip tunıng olmuyorsa ''pedal commanderi'' araştırın birde elektronık gaz larda gaz pedalındakı fişi cıkartıp o cihazın fişini bağlıyorlar 3 mod lu oluyor... ekonomık . şehir içi. sport. 500 tl falan galiba fiyatı.:eyv

yasarorhan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhabalar sonunda megane 2 aracıma yazılım yaptırdım. Araç benzinli oldugu için farkın olacağını sanmıyordum fakat enjeksiyon değerleri vs hepsinde güzel bir ayarlama yapılıp aracımı aldığımda muhteşemdi. Sizlere şöyle anlatayım araç orjinal 112 hp den 122 hp ye yükseldi. Tork artışı 152 de 166 ya yükseldi. Yani klima açık giderken araçta bayılma oluyordu yazılım öncesi şuan açsam bile ne bir güç kaybı ne başka bişey. Arkadaşlar adanada bulunuyorsanız Rs Garage de güvenle yaptırabilirsiniz. Merak edenler için adanachiptuning.net sitesinden detaylı inceleyebilir veya pm den mesaj atabilir.

delimatrock

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı olsun, benzinli araçlarda çok fark etmiyor diye pek yaptıran yok. Sizin uygulamanız birçok arkadaşa güzel bir fikir verebilir.

YILDIRIM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhabalar sonunda megane 2 aracıma yazılım yaptırdım. Araç benzinli oldugu için farkın olacağını sanmıyordum fakat enjeksiyon değerleri vs hepsinde güzel bir ayarlama yapılıp aracımı aldığımda muhteşemdi. Sizlere şöyle anlatayım araç orjinal 112 hp den 122 hp ye yükseldi. Tork artışı 152 de 166 ya yükseldi. Yani klima açık giderken araçta bayılma oluyordu yazılım öncesi şuan açsam bile ne bir güç kaybı ne başka bişey. Arkadaşlar adanada bulunuyorsanız Rs Garage de güvenle yaptırabilirsiniz. Merak edenler için adanachiptuning.net sitesinden detaylı inceleyebilir veya pm den mesaj atabilir.

Yakışta çok artma oldumu?

Karaoqlan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam bende Adana'lıyım. Gözlemlerinizi daha detaylı anlatın. Aracınıza ne tür bi işlem yaptırdınız,maliyeti nedir,araca bi tür alet felanmı takıyorlar yoksa yeni bi yazılımmı yapıyorlar. Ara hızlanmalar nasıl , son hız felan denedinizmi . Arkadaşlarla denemelerimizde aracımın bu haliyle 125lik civiclerle başa baş gidiyorum , eğer aklıma yatarsa yazılım işleriyle daha da iyi yerlere gelir diye düşünüyorum

MX4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi