Megane 2 Debriyaja basınca devir düşmesi hatta stop etmesi

seko_09

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
senin lpg kitinin markası nedir?

thelimon

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

mrb önce kendimi tanıtayım ben bursadan tolga . özellikle buraya yazamamın sebebi benimde yeni taktırdığım lpg de devir düşmesi yaşamamdır. daha 3 gün oldu taktıralı.. atiker taktırdım. acaba sorunun kaynağını bulan var mı?

ayrıca bütün araştırmalarımda şunu farkettim cok fazla insan aynı sorunları yaşıyor.. eğer lpg'deki bu sorunu bulabilirsek bir cok insan memnun alacaktır..

hocaozden

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
mrb önce kendimi tanıtayım ben bursadan tolga . özellikle buraya yazamamın sebebi benimde yeni taktırdığım lpg de devir düşmesi yaşamamdır. daha 3 gün oldu taktıralı.. atiker taktırdım. acaba sorunun kaynağını bulan var mı?

ayrıca bütün araştırmalarımda şunu farkettim cok fazla insan aynı sorunları yaşıyor.. eğer lpg'deki bu sorunu bulabilirsek bir cok insan memnun alacaktır..
Arkadaşlar bende aynı sorunu yaşıyordum düne kadar. Tavsiye üzerine sanayide bir ustaya boğaz kelebeğini temizlettim. Daha sonra yan taraftaki başka bir dükkanda bilgisayara bağlanıp adaptasyonu yapıldı (Çünkü bizim megan ların güncel arıza tespit programları sadece bu arkadaşta varmış).( güncel olması önemli) Ayrıca buradaki usta klima gazı basıncının fazla olması durumunda kompresörün zorlanması nedeniyle bu tür stop etmeler olabileceğini söyledi. Neyse ki benim klima gazı noksanmış 50 gr kadar,... onu tamamlamış. Usta stop etme sorunu olsa da olamasa da birkaç günlük kullanımdan sonra tekrar gelmemi istedi. Aracı teslim alıp ilk çalıştırdığımda devir saati 2000 de takılı kalmış gibiydi. Klima açık olarak şehir içi ve şehir dışı 15-20 km lik bir gezinti den sonra devir saati hala 2000 devirde devam ediyordu. Stop edip tekrar marşa bastığımda devir artık normal seviyesinde çalışmaya başladı 800-900 civarı. Tekrar klima açık olarak denemelerim sonun da araç artık stop etmiyor ve gaz yemede belirgin bir iyileşme meydana geldi. Velhasıl bu sorun dan kurtulduğum için mutluyum. Darısı size..

Yavuz-zb

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Megan 2 lerun geleneksek hastalığı,, manyetik kaptör değiştir sorun kalmayacaktır

zaiko

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Debriyaja basınca stop etme sorununu yaklaşık bir sene çektim. Defalarca farklı ustalara ve lpgcilere gittim hepside topu birbirine attı. Çözüm olarak forumlardan araştırmalarıma göre ilk başta lpg cut-off ayarını yükselttirdim. Lpg bayi bununla alakası yok desede yinede yükselttirdim. Bu ayar sonucunda stop etme çok azaldı ama tam bitmedi. Daha sonra manyetik kaptörü değiştirdim ve sorun tamamen geçti. Çözüm bulamayan arkadaşlara bu yöntemleri denemelerini tavsiye ediyorum

ironarm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar yeni bir çözüm daha buldum bilginiz olsun. bujilerdeki basınç ölçülüp ardından dşük başınca sahip buji yatağına paso açtırıp hava kaçağı önlenirse sorun ortadan kalkıyor bilginize.