Megane 3 1.5dci hakkında yardım...

Wansjaxell

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar, aracımda bir süredir gaza yüklendiğimde ve özellikle rampa çıkarken bunu yaptığımda arıza lambası yanıyor. Bu turboyla ilgili bir durum mudur? Ya da başka neyle ilgili olabilir? Acil yardımlarınızı bekliyorum.
Not: düz yolda ya da yokuş aşağı inerken 160 170 yapabiliyorum. Fakat hafif eğimli bir rampada gaza yüklendiğim vakit 90 100 le bile gitsem hemen ikaz lambası yanıyor. İkaz lambası yandıktan sonra ayağımı gazdan çektiğimde 3 saniye sonra arıza lambası sönüyor... Nedenini anlamış değilim...

onlyciihan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
mazot filtresi dolu olabilir mi yeterli yakıtı çekemiyor olabilir

Wansjaxell

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Emin değilim. Hem okuyorum hem çalışıyorum, bakıma götüremedim bir süredir. Filtreler değişeli 10 bin olmuştur. Fakat şöyle bir şey var, bir ara yetkili servise götürmüştüm onlar cihaz bağlayıp bakmışlardı ve hataları sildik dediler. Sonra bu hata tekrar çıktı...

ofarukturgut

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar çıkan arıza ışığı nedir göstergede her hangi bir mesaj veriyor mu detay verirsen yardımcı olayım

Wansjaxell

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayır detay vermiyor. Direk stop yazısı yanıyor ve uyarı sesi çıkarıyor.

ofarukturgut

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu sorunu daha önce turbo hortumunda kaçak olduğu zaman başıma geldi arabınızda ıslık sesi tarzı birşey varmı yada stop yazdığı zaman çekişte bir anormallik varmı.
Hayır detay vermiyor. Direk stop yazısı yanıyor ve uyarı sesi çıkarıyor.

Wansjaxell

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Açıkçası çekişte problem olduğunu hissediyorum ama uyarı lambası yandığında ayağımı gazdan çekiyorum hemen. Aracımdan ses gelmiyor. Fakat performaslı olmadığını düşünüyorum. En azından eskiden daha atikti. Şu an öyle değil

ofarukturgut

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İstanbul'da isen müsait olduğunda bi kontrol edelim aracı sorun garip hava akışı tam yükte bi yerden kaçırma yapıyor tek ihtimal turbo hortumları selenoid valfe de bakmak gerek
Açıkçası çekişte problem olduğunu hissediyorum ama uyarı lambası yandığında ayağımı gazdan çekiyorum hemen. Aracımdan ses gelmiyor. Fakat performaslı olmadığını düşünüyorum. En azından eskiden daha atikti. Şu an öyle değil

Wansjaxell

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bilgi için teşekkürler ancak ne yazık ki şu aralar pek müsait olamıyorum. Fakat vaktim olduğunda sizinle iletişim sağlayacağım. İyi günler.

onuroktayy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İstanbul'da isen müsait olduğunda bi kontrol edelim aracı sorun garip hava akışı tam yükte bi yerden kaçırma yapıyor tek ihtimal turbo hortumları selenoid valfe de bakmak gerek

http://www.renaultfanclub.com/renau...n-kontrol-ettiriniz-motor-hasar-risk-var.html
merhaba faruk bey size gönderdiğim konu linkine bir bakabilirmisiniz? benimde bu şekilde problemim var çözümü nasıl sağlayabiliriz acaba yardımcı olurmusunuz?