megane 3 gt-line kabin içi iyileştirme için bir kaç soru

armagan.ozturk.948

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese hayırlı forumlar dilerim,

2014 model gt-line sporttourer araç sahibiyim 1.5dci edc aracımdan çok memnunum şükür ancak ufak tefek bazı kendimce iyileştirmeler yapmak istiyorum. Daha önceki aracım fluence dinamik idi ve o aracımda güneş siperlik ışıklandırması, kararan dikiz aynası ve orta konsol arka koltuk havalandırması vardı ben bu özelikleri şu anki aracıma kazandırmak istiyorum tabi mümkünse yardımcı olursanız sevinirim.

1. ışıklandırmalı fluence yada megane 3 siperlikleri takabilir miyim/uyumlu mudur?
2. kararan dikiz aynası için megane 2/3 yada fluence kararan dikiz aynası alsam taksam çalışır mı?
3. arka havalandırma kapağını taksam içerisinde havalandırma tesisatı var mıdır? kapağı değiştirince çalışır mı?
4. kabin içi değil ama orjinal philips xenon kit alabileceğim bir yer var mıdır?

yardımlarınız için şimdiden teşekkür eder, hayırlı forumlar dilerim.

osscan

Özcan ÖGÜL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle kendinizi üye tanitim bölümünden tanitiniz lütfen...

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese hayırlı forumlar dilerim,

2014 model gt-line sporttourer araç sahibiyim 1.5dci edc aracımdan çok memnunum şükür ancak ufak tefek bazı kendimce iyileştirmeler yapmak istiyorum. Daha önceki aracım fluence dinamik idi ve o aracımda güneş siperlik ışıklandırması, kararan dikiz aynası ve orta konsol arka koltuk havalandırması vardı ben bu özelikleri şu anki aracıma kazandırmak istiyorum tabi mümkünse yardımcı olursanız sevinirim.

1. ışıklandırmalı fluence yada megane 3 siperlikleri takabilir miyim/uyumlu mudur?
2. kararan dikiz aynası için megane 2/3 yada fluence kararan dikiz aynası alsam taksam çalışır mı?
3. arka havalandırma kapağını taksam içerisinde havalandırma tesisatı var mıdır? kapağı değiştirince çalışır mı?
4. kabin içi değil ama orjinal philips xenon kit alabileceğim bir yer var mıdır?

yardımlarınız için şimdiden teşekkür eder, hayırlı forumlar dilerim.
1.ışıklandırmalı siperlik nedir?
2. kararan ayna takılır. elektrik tesisatı çektirmeniz yeterli.
3.havalandırma tesisatı vardır kesin fakat torpidonun ordan bulmanız lazım. Kİmsenin uğraşcağını sanmam.
4.orjinal philips xenon kit farcılarda bulabilirsiniz.

armagan.ozturk.948

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle kendinizi üye tanitim bölümünden tanitiniz lütfen...

fluence aracıma satılık ilanı verirken kendimi tanıttım diye hatırlıyorum? yoksa ilan veremezdim sanırım.. neyse

Armağan Öztürk
istanbul 30
herkese hayırlı forumlar dilerim.

armagan.ozturk.948

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.ışıklandırmalı siperlik nedir?
2. kararan ayna takılır. elektrik tesisatı çektirmeniz yeterli.
3.havalandırma tesisatı vardır kesin fakat torpidonun ordan bulmanız lazım. Kİmsenin uğraşcağını sanmam.
4.orjinal philips xenon kit farcılarda bulabilirsiniz.

cevabınız için teşekkür ederim,

siperlik ön cam üstünde güneşe karşı kullandığımız üzerinde ayna olan parça, fluence aracımda aynanın sürgüsünü kaydırınca makyaj/harita lambası yanıyordu..
bu arada tuningcilere ve sanayide bir kaç far satan yere baktım ancak kutuları ve içinden çıkan malzemeler çok dandik duruyordu güvenemedim..

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
cevabınız için teşekkür ederim,

siperlik ön cam üstünde güneşe karşı kullandığımız üzerinde ayna olan parça, fluence aracımda aynanın sürgüsünü kaydırınca makyaj/harita lambası yanıyordu..
bu arada tuningcilere ve sanayide bir kaç far satan yere baktım ancak kutuları ve içinden çıkan malzemeler çok dandik duruyordu güvenemedim..

güneşlik o :) Sİperlik diyince şaşırdım. GTLİNE'de olmaması şaşırtıcı. O parçayı çıkmacılardan alır tesisatını çekerseniz olur. neden olmasın ?

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
xenon için internetten sipariş verin isterseniz dışarıda taktırırsınız.

osscan

Özcan ÖGÜL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
fluence aracıma satılık ilanı verirken kendimi tanıttım diye hatırlıyorum? yoksa ilan veremezdim sanırım.. neyse

Armağan Öztürk
istanbul 30
herkese hayırlı forumlar dilerim.

Bu konudaki mesajinizda mesaj sayiniz 1 olarak gözüküyor. Demekki bu ilk mesajiniz...

Siz buraya satilik araç ilani actiginiza emin misiniz? Bir kere daha düşünün lütfen...
Hem öylede olsa forum kuralları gereği satilik araç ilaninda değil, üye tanitim bölümüne yeni bir konu açarak kendinizi tanitmaniz gerekmektedir.

armagan.ozturk.948

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu konudaki mesajinizda mesaj sayiniz 1 olarak gözüküyor. Demekki bu ilk mesajiniz...

Siz buraya satilik araç ilani actiginiza emin misiniz? Bir kere daha düşünün lütfen...
Hem öylede olsa forum kuralları gereği satilik araç ilaninda değil, üye tanitim bölümüne yeni bir konu açarak kendinizi tanitmaniz gerekmektedir.

sanırım siz haklısınız başka bir forum ile karıştırdım zaten konu açtım uyarı için teşekkür ederim.

Orhanturker

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar bende de megane 3 gtline sporttourer var. Orjinal mercekli bi-xenon farlar için ataşehirde ilker kemal bigeç var. Şiddetle tavsiye ederim. Aracın gece aydınlatma performansı bambaşka oldu. Tamamen orjinal ürünler kullanarak yapıldı. Biraz pahalıdır ama ömürlüktür. Otomatik kararan aynayı çıkma bir fluenceden alıp taktım. Sadece elektrik tesisatı yaptırmam gerekiyor çünki bizim araçlarda yok. Yanlız aynayı değiştirirken ön camın soğuk olmamasına dikkat edin çünki ön camı çatlatmanız işten bile değil ( tecrübeyle sabit 😊) güneşlik için aydınlatmalar çıkma olarak alınır fakat tesisat ve tavan kaplamasının kesilme işlemi profesyonel biri tarafından yapılmalı. Arka taraf fan üfleyici kısmına gelince içinde tesisat yok. Şöyleki hiç uğraşmaya değmez çünki olanlarda havayı kuvvetli üflemediğinden ayak kısmından gelen sıcak hava yeterli olabiliyor