Megane 3 Mercekli ve Ledli Far operasyonu ( Ufaklık, 16 BDE 33)

daghan--d.e.k.

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
EEvet sevgili arkadaşlarım abilerim kardeşlerim uzun zamandır peşinde olduğum projeyi sonunda hayata geçirmiş bulunmaktayım..

Alınan araç gereçler;

2 adet megane 3 mercekli far içi (d2s mercekleri ile beraber)
2 adet ayriyeten h7 valeo mercek
8 adet 5 mm mantar beyaz led
1 adet sista cam silikonu
1 adet pattex hızlı yapiıstırıcı
1 adet 690 derce ısısya dayanıklı gümş renk boya
lehim direnç vs vs..

öncelikle biliyorsunuzki megane 3 mercekli araçalrdaki mercekler d2s yani bixenon mercek ama benim hali hazırdaki xenon kitlerim h7 olduğundan ayriyeten h7 valeo mercek aldım.. (bundaki amacım ayriyeten d2s ampül ve hali hazırdaki xenon balastlarımı d2s ampüle uyarlayacak aparatların toplam 200tl gibi bir mebla ek maliyet ve ne kadar bixenon olsada megane 3 lerde uzun yapınca sarı uzunlarında yanmaya devam etmesi sebebtir)

daha sonra aldığım çıkma megane 3 mercek yuvlarımızın mercek şapkalarını çiziklerinden dolayı zımparalayıp ısıya dayanıklı gümüş renk boya ile boyadım.. daha sonra mercek şapkalarımıza 4 er adet mantar beyaz led monte ettim (amacım gündüz farı yapmak olmadığından, sadece görsel bir amaçla led taktığımdan mantar led seçtim.)

sonrasında hali hazırdaki d2s mercekleri söküp yerlerine h7 valeo merceklerimi monte ettim .. bu arada megane 3lerin orjinal mercekleri sağa sola döndüğünden duvardaki ışık izini baz alarak yeni merceklerimi birer vida ile sağa sola dönmememsi için sabitledim..

sonraında 3 kere açılan lanet farlarımdaki saçma silikonları temizleyip yeniden farşarımı kapatıım.. bana göre başarılı oldu bakalım sizler beğenecekmisiniz..

Alper22

Alper ACAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
​Gerçekten çok iyi olmuş yaa :)

gergin beygir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Emeğinize sağlık, çok güzel olmuş..:eyv

duymaz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
daghan abi gercekten cok guzel olmus eline saglık :) peki bizim bi-xenonların yanındakine nasıl bir operasyon yapılabilir uzunlarla yananlar var ya?

Son düzenleme:

TRSemih

Semih Yağıbasan-Ankara,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
eline sağlık gayet güzel olmuş ;)

daghan--d.e.k.

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
​Gerçekten çok iyi olmuş yaa :)
saol kardeşim ;) okadar yoruldum ve ellerim parçalandı ama sonucunda değdi:)
Emeğinize sağlık, çok güzel olmuş..:eyv
saol kardeşim )
daghan abi gercekten cok guzel olmus eline saglık :) peki bizim bi-xenonların yanındakine nasıl bir operasyon yapılabilir uzunlarla yananlar var ya?
Kardeşim sorma o çok saçma birşey işte onun basit bir çözümü var ama sigorta attırma gibi durumu olabilir diye şu anlık araştırma aşamasındayım megane 3 e uygulayan görmedim ama başka araçalarda kullanıp sorun yaşamayanda var sigortası atanda çözersem sana söylerim bir arkadaşım için araştırıyoruz çünkü..

gokhanhacihasan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çok güzel olmuş eline sağlık

adigeemre

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
elinize emeğinize sağlık güzel proje

dinc.ihsan

İhsan DİNÇ
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Canavar olmuş maşallah. Emeğinize sağlık.