Megane 4 1.3 Turbo 140 bg. aracıma lpg uyumu ve tavsiyesi

enginhoca

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Megane 4 1.3 Turbo 140 bg. aracıma lpg uyumu ve tavsiyesi verebilirmisiniz. Bu motorlara lpg uyumlumudur, uyumlu ise hangi lpg sistemi daha uyumludur. Fiyat performans açısındanda değerlendirilmesi ve özellikle lpg taktıran araç kullanıcılarının ve uzmanların bu konudaki görüş ve tavsiyeleri çok önemli.
Şimdiden teşekkür ederim.

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba bende dün köy 1.3 tce 140 Megane sedan aldım. Bayide landirenzodan tüp takılabildiği ve landirenzonun motoru garantiye aldığı söylendi. Hatta aracın ön caminda reklamı vardı. Ben yılda 8-10 bin km kullandığım için tüpe sıcak bakmıyorum. Ama bayi reklam yaptığına göre takılabiliyor demekki.

Laguna16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Güzelim araçlarınızı lpg ile mahvetmeyin lütfen. Bu şekilde kullanın dizeli satıp 1.3 140 almayı düşünüyorum.

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Güzelim araçlarınızı lpg ile mahvetmeyin lütfen. Bu şekilde kullanın dizeli satıp 1.3 140 almayı düşünüyorum.

Ben az kilometre yaptığım için dizel Clio dan Megane geçtim. İnternetteki videolara göre zaten bu araç çok da birşey yakmıyor böyle güçlü bir araç için

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merak eden arkadaşlar için yazmak istedim. Araç ile Muğla'dan Diyarbakır'a geldim. Çocuk olduğu için hep gündüz saatlerinde yolu 2 ye bölerek seyahet ettim. Mugla eregli ve eregli diyarbakır diye Toplamda 1385 kilometre yol yaptım. Yol boyunca klimayı hiç kapatmadım. Otobanda özellikle hızım hep 130 civarıydı. Toplamda 80 litre yakıt harcadı. Ortalama 5.7 civarı yapıyor benim hesabına göre. Araç 5.1 gösteriyor. Ve çocuk nedeniyle araba tepesine kadar doluydu bir çanta daha koyacak yer yoktu. Yakıta hiç dikkat etmeden kullandığım için beni acayip mutlu etti bu rakam.

frkanyavz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam hiçbir şekilde uyumlu falan değildir tüpün çalışma mantığı ve turbo tamamen zıttır(tüp atmosferik motorun yüksek devrdeki ihtiyacını bile ancak karşılıyorken böyle güçlü bir turbo motorun gücünü karşılaması kesinlikle mümkün değil) yok şöyle arge yaptık yok bu motora özel ürettik diyen ustada buyursun kendisi taksın tüp teknolojisinde değişen hiçbirşey yok 20 yıldır onların motor falan umrunda değil zaten arkadaşların dediği gibi son derece az yakan verimli bir motor kesinlikle güzelim sıfır motorunuzu harcatmayın.