megane 4 frene basınca uğultu gelmesi

DbXBENZ

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Herkese merhaba,
Geçen hafta 2019 model 1.5 dci EDC 110 hp touch paket megane aldım. Aracımın tüm bakımlarını yaptırdım. Arka iki bilyeyi dağıtmıştı onları değiştirdim yağ bakımlarını yaptırdım her şey düzgün ilerliyordu. Ancak aracımda yumuşak bir şekilde frene bastığımda herhangi bir sorun yok, frene biraz sert yüklenince müthiş bir uğultu geliyor aracın içerisine. ustama götürdüm balatalar asbestli olmadığı için diske sert geliyor dedi ama benim içime sinmedi. başına böyle bir olay gelen var mı? Sizce bu uğultu disk ve balata mı yoksa şanzımanda bu şekilde uğultu yapar mı? İlk aracım oldu üstüne biraz titriyorum. yardımcı olursanız sevinirim.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Frene basınca gelen uğultu fren balatasından gelir, ya bitiktir ya çok serttir yada disklerde eğilme olabilir...

DbXBENZ

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Frene basınca gelen uğultu fren balatasından gelir, ya bitiktir ya çok serttir yada disklerde eğilme olabilir...
cevabınız için teşekkür ederim. balataları yeni değiştirdim bosch marka taktırdım. disklerde herhangi bi eğilme olmadığını söyledi araca bakan arkadaş.

zmr35

Kayıtlı Üye
35-İzmir
bosch marka balata bende clio 4 aracıma taktım 2000km malesef ses yaptı sonra kesti diskle beraber sıfır takmıştım ama bitmiyor yani balata renonun erken balata bitirme derdine birebir.