Megane 4 Icon HB R Link Toolbox USB' yi görmüyor Yardım Lütfen

rampy34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba.

Daha öncesinde de renault fluence touch kullansam da artık yeni aracım olan Megane 4 e geçtim. Aracım Megane 4 HB Dizel Otomatik 2018 modeldir. Ekran olarak yatay ekran bulunmakta.

Ben multimedya ekranımın güncellemelerini yapabilmek için yaptığım araştırma sonucunda öncelikle r link store' ye şase numaram ile üye oldum. Sonrasında yüklemem gereken güncellemelerin olduğunu gördüm. Sonra bunları yükleyebilmek için fat32 standardında biçimlendirilmiş 32GB lik sandik flash belleğimi aracın usb girişine taktım ve 5dk boyunca ekran ve araç çalışır vaziyetteyken bekledim.

Bunu yaptıktan sonra flash belleğin içerisine LOST.DIR adında bir boş klasörün flash belleğe yüklendiğini gördüm.

Güncellemeleri yapabilmek için toolbox programını kurdum ve açtım. Açtıktan sonra program kendini güncelledi ve flash belleği taktım. Ancak bu aşamadan sonra ilerleyemiyorum. Flash ı aracın her iki usb sine de takip denedim. acaba pc nin usb slotunda mı sorun var diye diğer tüm slotlarda dendim ancak malesef görmüyor.( PC' de sorun yok)

Neyi eksik yaptım bana yardımcı olabilirseniz çok ama çok memnun kalacağım.

gvKK4POnW97fwAAAABJRU5ErkJggg==

Teşekkürler.

rampy34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hiç böyle bir sorun yaşayan olmadı mı?

kutu11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu işlemleri yaptığınızda normalde belleğinizde iki adet klasor oluşması lazım. Birisi sizde oluşan klasör ve içi boş olacak. Diger klasör rlink adında olmalı ve içinde wls uzantılı bir dosya olmalıydı. Eğer elinizde varsa 32 gb değerinden düşük başka bir usb belleği fat32 olarak formatlayıp tekrar deneyebilir misiniz?

SM-N9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

rampy34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
16 gb lik farklı bir usb de de denedim olmadı. servislik anlaşılan. umarım garantiden hallolur.

A{Y}D{I}N

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba.

Daha öncesinde de renault fluence touch kullansam da artık yeni aracım olan Megane 4 e geçtim. Aracım Megane 4 HB Dizel Otomatik 2018 modeldir. Ekran olarak yatay ekran bulunmakta.

Ben multimedya ekranımın güncellemelerini yapabilmek için yaptığım araştırma sonucunda öncelikle r link store' ye şase numaram ile üye oldum. Sonrasında yüklemem gereken güncellemelerin olduğunu gördüm. Sonra bunları yükleyebilmek için fat32 standardında biçimlendirilmiş 32GB lik sandik flash belleğimi aracın usb girişine taktım ve 5dk boyunca ekran ve araç çalışır vaziyetteyken bekledim.

Bunu yaptıktan sonra flash belleğin içerisine LOST.DIR adında bir boş klasörün flash belleğe yüklendiğini gördüm.

Güncellemeleri yapabilmek için toolbox programını kurdum ve açtım. Açtıktan sonra program kendini güncelledi ve flash belleği taktım. Ancak bu aşamadan sonra ilerleyemiyorum. Flash ı aracın her iki usb sine de takip denedim. acaba pc nin usb slotunda mı sorun var diye diğer tüm slotlarda dendim ancak malesef görmüyor.( PC' de sorun yok)

Teşekkürler.

Merhabalar aynı sorun benim başıma da geldi aracı aldığımda usb ye dosya atmıyordu servisle uzun uğraşlar sonucu merkezle iletişime geçilerek halloldu ama yeni yazılımı güncelleme tekrar gidiyor bir üst versiyon yazılımda bu sorun düzelecek onu bekle dediler uygulamaları rahatlıkla yükleyebiliyorum şuan bunun nedeni de araç ilk sahibindeyken servis upc beyni ni değiştirmiş aracın garantiden fakat şase eşleştirmesi rlink le yapmadığından dolayı oluyor bilginize.

Dark975

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba.

Teşekkürler.

merhaba. ben de tam olarak aynı sorunu yasıyorum 2020 megan icon araçta. cesitli boyutlardaki fat32 formatlı usblerde denememe ragmen sadece lost.dir klasoru olusturuluyor usb içinde. rlink klasoru ve içindeki wsl dosyası olusmadıgında rlink toolboxı kullanamıyorum. bu konuda cozume ulasan oldu mu ? arac sıfır alındı hiç servise gitmedi yani alttaki ornekteki gibi bir parça değişimi vs de olmadı.