Megane 4 uzun dönem tecrübeleriniz

Quicksand

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
8) necvox multimedya arayüzündeki devir tüketim vs gibi obd verileri de gelmiyor. 2021 modellerde çalışmıyor abi dediler. e dedim niye takıyosunuz düzgün çalışmayan şeyi? tabiki mantıklı bir cevap yok necvox düzeltecek falan... aldığım günden beri her hafta internete bağlayıp deniyorum henüz bir güncelleme yok. Anlayacağınız bu araca birebir uyumlu diye taktıkları ürün bile düzgün çalışmıyor. Necvox ayrı boşbeleş bir marka zaten.

İlk kez renault marka araç kullanıyorum muhtemelen de son olur. Arakadaşa danışıp aldık onunla da arkadaşlığımı gözden geçirtti bana Renault.

gowlet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
8) necvox multimedya arayüzündeki devir tüketim vs gibi obd verileri de gelmiyor. 2021 modellerde çalışmıyor abi dediler. e dedim niye takıyosunuz düzgün çalışmayan şeyi? tabiki mantıklı bir cevap yok necvox düzeltecek falan... aldığım günden beri her hafta internete bağlayıp deniyorum henüz bir güncelleme yok. Anlayacağınız bu araca birebir uyumlu diye taktıkları ürün bile düzgün çalışmıyor. Necvox ayrı boşbeleş bir marka zaten.

İlk kez renault marka araç kullanıyorum muhtemelen de son olur. Arakadaşa danışıp aldık onunla da arkadaşlığımı gözden geçirtti bana Renault.

Aracımı çok fazla kullanmadım açıkçası hala pek bi eksiklik hissetmedim toplasanız 750km falan kullanmışımdır. Aracımı aldığım şehirden yaşadığım şehre getirdim ve daha doğru düzgün şehiriçinde kullanmadım. Binilen süre ve gidilen mesafeye göre eksiklikler görülecektir.

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat
hem servis ilgisiz hem araba kötü.. eski renoların gözünü seveyim.
Merhabalar daha önce de bazılarını yazdığım, bir takım sorun olduğunu düşündüğüm şeyler gözlemliyorum. Aynı sorunları tecrübe eden ya da fikri olan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim.
Aracım 2021 Megane Joy 1.3tce edc şu an 8500kmde.

1) araç 15km/h civarı ve 45 km/h hızlarda, düz yolda, hız sabit kalacak oranda ayak gazda yol alırken araçtan sürtünme sesi geliyor, yoğunluklu olarak bahsettiğim hızlarda oluyor. Bahsettiğim gibi yokuş inişi çıkışı vs değil, kompresör sesi değil. Boşa alınca yok oluyor. Bu durumu aracı aldığımda da duymuştum fakat ilk olarak araç 400km de servise gösterdim, normaldir parçalar alışır 20bin km kadar kullanın zaten bir sorun ise kendini belli edecektir ve sesler artacaktır dediler. Bende 20bin ne kardeşim 500bin km kullanın sorun olursa getirin deseydin bari dedim neyse diyelim.. Seste artma yada azalma yok ama duyuluyor ve rahatsız ediyor.

2) Daha önce bu konuda da servise götürdüm.o zaman da abuk sabuk bir cevap vermişlerdi. Konu şu, Araçta motor devri ile birlikte frekansı değişen ince bir gürültü var bunu da aracı alırken takılan Necvox marka multimedya ekrana bagladım muhtemelen elektriksel ve kablolama ile ilgili bir durum olabilir ses hoparlörlerden geliyor diye düşündüm. Servis bana eski radyonu getir takıp deneyelim dedi. onu da oğlan letgodan satmıştı vs... Sonuçta siz servis olarak böyle tak çıkarla mı iş hallediyosunuz dedim,hadi öyle olsun tamam sizde radyo yok mu takıp deneyecek de benden istiyorsunuz vs bir ton konuşma geçti. O ses de hala devam ediyor. Bahsettiğim ses klima yada kaloriferi açınca çoğalıyor. sanki hafif bir rüzgar sesi gibi. Elektrik yükü ile ilgili olduğunu düşünüyorum.

3) Son zamanlarda duyduğum bir ses olan sanıyorum 2 den 3 geçerken çıkan bir ses yada 1den 2 ye. Tabiri caizse viuyyk diye bir ses geliyor vitesi geçerken, bu ses yoğunluklu olarak motor henüz yeni çalışmışken oluyor. Örneğin otoban gibi hızlı bir yola katılacaksınız biraz agresif bir hızlanma gerekiyorsa bu ses çok daha net duyuluyor.

4) Rampa kalkışlarında titreme yapıyor, bazen geri kaçırıyor. Start stop hız sıfıra düşmeden aracı stop ettiriyor, arabayı çalıştırıp start stopu kapatıyorum çünkü düzgün çalışmıyor (buna hata var dediler, yazılım hatasıymış hepsinde varmış, düzeltilecekmiş yazılım bekleniyormuş, öylemi değil mi cevabı sizden bekliyorum) Serviste taktıkları yağmur sensörü kafasına göre çalışıyor bazen 1 damla yağmura son sürat çalışıyor bazen sel giderken çalışmıyor.

5) dur kalk trafikte şanzımandan olduğunu tahmin ettiğim tıkırtı sesleri geliyor. Kırmızıda duracaksınız biraz erken durdum 1 metre daha gideyim ayağınızı frenden çekiyosunuz sanki bişey birikmiş de fışkırıyomuş gibi araba şaha kalkıyor.

6) fren pedalı lambur lumbur sallanıyor. Gittim serviste 0 araçlarınkine baktım onlarınki de sallanıyor.

7) hali hazırda yakıt tüketimim 9.7lt 8500 km nin ortalamasıdır. içinde iki istanbul izmir bi istanbul tekirdağ gidiş dönüş var. ortalama hız 35km. sanki 3000motor yarış arabası kullanıyorum.

Bu bahsettiğim herşeye servis normal diyor. Sanki ben daha önce hiç araç kullanmamışım, başka marka araçlara hiç binmemişim, yada onlar normal değildi de bu normalmiş gibi anlatıyor servis. Afedersiniz bu araç durup dururken takla atıyor desem evet abi taklacıdır bizim araç normaldir atar diyecekler.

Araçtan acayip soğumuş durumdayım. Bu fiyata böyle bir araç çok yazık gerçekten, tez zamanda satıp kurtulacağım o ayrı da düzeltilebilir durumlar var ise bakım zamanı servise şu şurdan olabilir bu burdan olabilir diye akıl vermekte fayda var. Renault servislerinin çok bilgili olduğunu düşünmüyorum. yağ değiştirme ve polen filtresi değiştirme ustası çoğu...

Görüşlerinizi bekliyorum.

Teşekkür ederim.

muska35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Servislerle ilgili söylediklerine tamamen katiliyorum ne sikayetle gitsem bu normal bu olur diyorlar. En komigi en son bakimda sofor koltugunun ustunde otururken koltuk alcaltma kolu calismiyordu bunu ilettim dediler ki normal ustunde agirlik oldugu icin indirmiyor e kaldiriyor ama dedigimde iciniz rahat olsun normal dediler (normal olmadigini biliyorum) sorun yaratmadigi icin uzatmamak adina kapadim konuyu.

mstctp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Servislerle ilgili söylediklerine tamamen katiliyorum ne sikayetle gitsem bu normal bu olur diyorlar. En komigi en son bakimda sofor koltugunun ustunde otururken koltuk alcaltma kolu calismiyordu bunu ilettim dediler ki normal ustunde agirlik oldugu icin indirmiyor e kaldiriyor ama dedigimde iciniz rahat olsun normal dediler (normal olmadigini biliyorum) sorun yaratmadigi icin uzatmamak adina kapadim konuyu.

bu tip durumlarda eğer araç garantideyse şikayetnizle ilgili kayıt açtırın ve normal olduğuna dair yazı vb. isteyim bakalım o zaman reddebilecekler mi. Benim C Ledlerdeki sararma garanti kapsamında iken olsaydı her türlü sıkıştırırdım servisi. Benzer durum ön amortisörlerin değişeceği zaman oldu aslında çok rahatsız edici olmasada hafif bir ses var gibiydi ve genel olarak bunun garantiden değiştiğini gördüm serviste ve ya artar ve rahatsız ederse diye çekindiğim için söyledim onlarda sesi doğruladı ancak aracım 60bin km yi aşmıştı ama henüz 3 yılı dolmamıştı, amortisör için ise 60bin km garantisi olduğunu ve yapamayacaklarını belirttiler zamanında da 2000-2500tl arası bir maliyet çıkardılar ancak itiraz ettim ve bir takım itirazlardan sonra yalnızca işçilik ücretini alarak 400tl gibi ücrete yaptılar amortisörleri. Eğer araç garanti kapsamındaysa servisi sıkıştırmanızı tavsiye edeim

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat
özellik var ama çalışmıyor :D ve normal olduğu söyleniyor :DD

gowlet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar kendi parçalarımızı kendimiz götürsek servis işçilik ne kadar ister normal bakımda?

bigbrother

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Arkadaşlar kendi parçalarımızı kendimiz götürsek servis işçilik ne kadar ister normal bakımda?

Yetkili servis bu şekilde çalışmıyor ne yazık ki... Dışarıdan parça kabul etmiyorlar...

gowlet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yetkili servis bu şekilde çalışmıyor ne yazık ki... Dışarıdan parça kabul etmiyorlar...

Bugün aradım böyleymiş. İstanbulda işçiliğine güvenebileceğim servis tavsiyeleriniz varsa alırım.

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
dci motor ile hepsinden kurtulmanız mümkün :) zaten 1.3 motor araba 1-2cc fark nedeni ile 1.6 motor vergisi ödüyorsunuz.

İlla benzin derseniz TSI motor da kesin çözüm sunar size :)