Megane II 1.5 dci motor ne kadar dayanıklı ?

M3T0

Metin GÖKDELİ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese merhaba ,
2004 hb 1.5 dci orjinali 82 hplik megan II sahibiyim gt15 custom turbo, downpipe ve yazılımla şuanda 135~140 hp arası güçlerdeyiz. Malum bi yerden sonra insan fazlasını istiyor. Araca büyük enjektör ve mevcut olandan daha büyük intercooler koyarsak ve tekrar yazılım güncellemesiyle ne güçler alınır, en önemlisi 1.5 dci piston, piston kolları ve beyin daha fazla gücü kaldırırmı. Baskımız şuan bile kaçırıyor 1.5 dci için bronz baskı balata nerden temin edebiliriz, önerilerinizi ve fikirlerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Metinim sat aracı al bir tane RS kurtul :)

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Murat abinin dediği gibi bende sana daha önce söylemiştim metinim sataracını al bi rs keyfine bak dicem ama bu aracada emeğin ve masrafın cok insan satamaz da kolay kolay:)
Ancak 1.5 dci motoru 85 beygir aracını 140 beygire kadar cıkarmışsın bence şuanda son raddesinde hatta ben saskınlık içindeyim nasıl kaldırıyor o gücü

emre_ege21

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence de güçlü bir arabaya geçiş yapın, yeterince güç almışsınız daha fazla zorlamak bence mantıklı değil yine de siz bilirsiniz.

M3T0

Metin GÖKDELİ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Murat abinin dediği gibi bende sana daha önce söylemiştim metinim sataracını al bi rs keyfine bak dicem ama bu aracada emeğin ve masrafın cok insan satamaz da kolay kolay:)
Ancak 1.5 dci motoru 85 beygir aracını 140 beygire kadar cıkarmışsın bence şuanda son raddesinde hatta ben saskınlık içindeyim nasıl kaldırıyor o gücü

Dediğin gibi çok emek var Emre :)

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
abi benim arabaya müşteride çıktı fakat aile sattırmıyor buna binicen diyor yoksa çoktan satıp rs almıştım :D

Dört kapı megane 3 gt line a geçiş yap 130 hp ile başlarsın eklemelerle aracı 170 hp ye kadar çıkartırsın üstelikte kaldırır motor :eyv

Ve unutma emeğinin hakkını veren çıkarsa ederini görmüş olur sende verirsin yükseltirsin aracı bu işler böyle yürüyor

M3T0

Metin GÖKDELİ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dört kapı megane 3 gt line a geçiş yap 130 hp ile başlarsın eklemelerle aracı 170 hp ye kadar çıkartırsın üstelikte kaldırır motor :eyv

Ve unutma emeğinin hakkını veren çıkarsa ederini görmüş olur sende verirsin yükseltirsin aracı bu işler böyle yürüyor

bakalım abi nasip bizimkileri ikna edebilirsem var aklımda satmak ama o zamana kadarda bişiler daha yapmak istiyorum :)

UĞUR BAŞAR

Uğur Başar
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sat, Sat, Sat, Sat :)) :))