Megane II direksiyon titremesi

AhmetBirey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar benim 2004 model 1.6 dynamic megane II m var arabadan çok memnunum fakat bir kaç sorun yaşıyorum. Mesela yokuş aşağı inerken frene bastığımda direksiyonun aşırı titremesi. Bu sorunu arabayı aldığım yere neziroğluna danıştım servise aldılar fakat servisten gelincede hiç bir şey değişmemişti. Bu sorunu yaşayan veya yaşayıpda düzelten arkadaşlar yardım edebilirse sevinirim nasıl düzeltilebilir acaba ?

*UfukASLAN

Ufuk ASLAN, T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Rot-Balans ayarı yaptır
Bende frene bastığımda saga çekiyordur ,titreme halinde .
Rot balans da zaten on takımda sorun var ise söylerler

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Disklerin degismesi gerekiyor

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ön disklerde eğilme meydana gelmiş değişecek. Yada üzerinde tornalanacak. Eğer kurtaracak mesafede ise.

06nakres06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eğer sadece fren yapınca titriyor bırakınca düzeliyorsa fren disklerin eğilmiş veya fren balatası sertleşmiş ve diskleri çizmiş olabilir kesinlikle balataları ve diskleri değiştirmen gerekli eğer maddiyat yoksa ucuz yollu olarak eğer disklerin kalınlığı kurtarırsa araç üzerinde torna yaptıra bilirsin.
Hız yaptığında titreme yapıyorsa rot ve balans ayarı yapılması gerekmektedir.

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
110 km den sonra titreme varsa rot balanstir maliyeti 20.30 liraya halledersin
Ancak frene bastiginda meydana geliyorsa fren disklerin bitmeye yakindir yada çizilmiştir tornada acilir yeniden kurtarirsa

Bazi fren balatalar kaya gibi balata bitmiyo ama diski yiyo her zaman yumusak balata kullanin o yüzden