Megane Sport Tourer Kullanıcıları Buraya...

velituncez

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar bende ikinci el satın aldım.
2012 model 1.5 dizel EDC privilage modeli

1-2 sorunum var.
bn var mı bilmiyorum.

1- Gaza yüklendiğinizde 5. vitesten 6. vitese geçerken cırtlama şeklinde bir ses geliyor.
Forumda okuduğum kadarı ile EDC yazılımını yeniden yüklettiğinizde hem bu ses hemde
1 ve 2. vites arasında ki karasızlık minimum indiriyormuş bunu yaptıran var mı?

2-Geri vitese takınca ve biraz geri geri giderken frene basınca bir boşluk varmış gibi
tok bir ses gelip sonra fren tutuyor. sanki bir boşluk varmış gibi.
Tekrar geri geri giderseniz frene basarsanız olmuyor.
o ses duymak için önce öne sonra geri geri gidip frene basmak gerekiyor.
Bu nedir?

3-her kapı kilitlenip açıldığında aynalarda katlanıp açılıyor. solda sorun yokta sağ ayna çok zorlanıyor.
bazen açılmıyor. sağdaki kumanda panelinden 1-2 kere aç kapa yapınca tam açılıyor.
elektrikciye gittim WD-40 tarzı bir şey ile sağına soluna yağ kıtı ama olmadı

şimdiden çok çok teşekkürler..
1. ve 2. sorularinin cavabini bilmiyorum benim mst duz vites. Ama 3. Sorunun cevabi: ayni sorun bende de vardi dort gun once servise gosterdim yaglama yaptilar duzeldi genelde bundan kaynaklaniyormus.aynanin icindeki Lastikler islaninca aynanin icindeki motorun gucu yetmiyormus.

mslck

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1. ve 2. sorularinin cavabini bilmiyorum benim mst duz vites. Ama 3. Sorunun cevabi: ayni sorun bende de vardi dort gun once servise gosterdim yaglama yaptilar duzeldi genelde bundan kaynaklaniyormus.aynanin icindeki Lastikler islaninca aynanin icindeki motorun gucu yetmiyormus.

Merhaba aynı sorun bende de başladı, serviste nereyi yağladılar acaba ?

pepecura

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba sport tourer a spoiler taktıran varmı?

coffee time

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba ;

2012 makyajlı kasa privilege yeni aldım. 2. madde de belirttiğiniz geri vitesteki ses ve boşluk hissi bende de var. Nedeni ve çözümünü bulabildiniz mi?