Megane1 İmmobilizer Sorunu

srcn.1994

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamın aleyküm arkadaşlar .2000 model megane 1 1.6 16V cabriolet araca sahibim. iki gün önce aracımı çalıştırdım elektirikçiye şarzını ölçtürmeye gittim. arabamı durdurup merkezi kilidin çalışmadığını farkettim ve sigortayı kontrol için söktüm geri taktığımda immo ışığının hiç yanmadığını farkettim .

+Akü kutup başını söktüm bekledim olmadı.
+Merkezi kilitten açıp kapadım olmadı .
+Usta geldi bilgisayara taktı ve bilgisayardan beynin 8 haneli kodunu girdi (Renault servisinden alındı kod) ve kod uyuşmadı.

+Şunu bastırarak söylüyorum immo ışığı kesinlikle yanmıyor ( üniteden testini yaptık lambası sağlam )

Arkadaşlar bulunduğum şehirde bu işi yapabilen yok ve burda hava aşırı soğuk . Renault servisi var fakat öğrenci olduğum için gidemiyorum . Sizden yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

+ Bu immobilizier konusu heryerde var fakat ordaki sorunlarda immo ışığı yanıyor benimkindeyse lambası hiç yanmıyor onun için konu açma gereği duydum

Yusuf Gunes

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba

98 model megane coupe aracımda kumandanın pilini cıkardıktan sonra benzer problemle karsılaşmıştım. Kumandanın pili cıkarılıp takıldıktan sonra yaklasık 10 sn boyunca kumandanın ışığı yanık kalıyor. Kumandanın ısıgı surekli yanık durumda iken aracın içinden kapı kilitleme düğmesine acma ve kilitleme yönünde basın ardından anahtarın uzerindeki dugmeye basın kumanda uzerindeki ısıgın bır sure sonra sonecektir.Bu işlemlerin yaptıktan sonra aracımdaki merkezi kilit problem çözülmüştü umarım işinize yarar.

srcn.1994

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cevabiniz icin tesekkurler hocam . Dediginizi yaptim ama benim merkezi kilitle ilgili bi sorunum yok :)

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Video çekme imkanınız var mı?

srcn.1994

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yarın çekeyim videoyu foruma eklerim .

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Birde ustanız kodu nasıl girdi? Merak ettiğim olay şu immo. ışığı hiçbir şekilde yanmıyor dediniz, en azından kod girerken yanıp sönmesi lazım. O zaman yandımı ?

srcn.1994

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kesinlikle yanmadi abicim. Ben adanaliyim ve adanada oto tamir dukkanimiz var haliyle orada cevremiz fazla ,adanada bu isle ilgilenen bi ustamiz bana dediki beynin pass edilip tekrar kodlanmasi lazim dedi.

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Normalde immo. hatası olduğunda ışığın sürekli yanıp sönmesi veya sabit yanması lazım. Hiç yanmaması acaba sigorta kutusunda sıkıntı olabillirmi sorusunu aklıma getirdi. Bacaklarda lehim atması gibi.

srcn.1994

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Video linktedir

Abicim ben 5 lik bir sigorta soktum arabadan . Sigortayi geri taktigimda diit diye bi ses geldi arabadan ve olay bundan sonra basladi

Son düzenleme:

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Video gizli olmuş yalnız, bu şekilde göremeyiz.