Megnae 3 vites topuzunda ve el freninde soyulmalar.

ali_suna

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaslar .
Öncelikle kendimi tanıtayım .2 yıldır Megane 3 aracım var ve aracımdan çok memnunum.Arada foruma girebiliyorum ve sizleri açtığınız konuları takip etmeye çalışıyorum.Herkes birbirine yardımcı olmaya çalışıyor.Güzel bir dayanışma:)

Aracım 2011 model megane 3 privilage 1.5 dci manueldir.

Gelelim benim sıkıntıma .Arkadaşlar aracımın vites topuzunda ve el freni kolunda ciddi şekilde yıpranma ve soyulmalar mevcut.Direksiyonun ne durumda olduğunu bilmiyorum çünkü aldığımdan beri ekstra kılıfla kaplı.Hiç açıpta bakmadım açıkcası kötü bir görüntü ile karşılaşırsam moralim bozulur diye.:)
Bugün servisi aradım bu parçaların değişimini istedim fakat garantisi olmadığı için ücretli değişeceğini söylediler.Vites topuzuna 420 el freni koluna 300 lira dediler.Ayrıca direksiyon simidi fiyatı da verdiler 850 lira dediler.
El freni ve vites topuzu için bu fiyat çok yüksek geldi bana .
Bu sorunlarla karşılaşan arkadaşlar nasıl bir yol izlediler.Bana yardımcı olur musunuz.Aracımın iç döşemesi bej rengi bu arada arkadaşlar.

Daha uygun fiyata nasıl yaptırabilirim.

ali_suna

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sanırım konu ile ilgili deneyimi ve bilgisi olan arkadaş yok.?

sentimental

Ali UÇAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sanırım konu ile ilgili deneyimi ve bilgisi olan arkadaş yok.?

Daha önce megane 3 sportourer aracımızda aynı sıkıntı oluşmuştu.Aynı deri kısımlar hatta kapı kol tutamağındaki kısımlarda dahil aşınmıştı.Ve garantisi olduğu için değiştirmişlerdi.Size tavisyem bu işleri yapan dericiler var.Onlara gidin size çok uygun fiyata kaplama yaparlar.Hatta aynı paraya komple yenileme bile yaparlar.Bu rakamlar nedir böyle.Servis resmen uçmuş.

ali_suna

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fiyatları duyunca bende şaşırdım.İnternette araştırdım fakat yan sanayi ürünleri var 30 40 lira civarı onlarda plastik.
Orjinallerine de 200 lira istiyor parçacılar sadece vites topuzuna.
Ben urfada öğretmenim.Buralarda yapan var mı bilmiyorum.En iyisi dediğiniz gibi deri kaplama yapanlara danışmak belki yapan vardır.Tesekkur ederim.

sentimental

Ali UÇAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fiyatları duyunca bende şaşırdım.İnternette araştırdım fakat yan sanayi ürünleri var 30 40 lira civarı onlarda plastik.
Orjinallerine de 200 lira istiyor parçacılar sadece vites topuzuna.
Ben urfada öğretmenim.Buralarda yapan var mı bilmiyorum.En iyisi dediğiniz gibi deri kaplama yapanlara danışmak belki yapan vardır.Tesekkur ederim.

Kardeşimde urfada ing.öğretmeni.Tesadüf olmuş size cevap yazmak. :)
Hocam en güzeli bir dericiye gidip yaptırmak.Herhangi bir koltuk döşemecisine gitseniz o yapmıyorsa bile yapanı mutlaka bilir .

toggykaya

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
n11 de vites topuzu 30 lira civarı.

pepecura

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
istanbulda direksiyon,vites ve topuzu köruk ile ortalama 500 tl ye deri kaplıyorlar

serkanaydin88

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaslar .
Öncelikle kendimi tanıtayım .2 yıldır Megane 3 aracım var ve aracımdan çok memnunum.Arada foruma girebiliyorum ve sizleri açtığınız konuları takip etmeye çalışıyorum.Herkes birbirine yardımcı olmaya çalışıyor.Güzel bir dayanışma:)

Aracım 2011 model megane 3 privilage 1.5 dci manueldir.

Gelelim benim sıkıntıma .Arkadaşlar aracımın vites topuzunda ve el freni kolunda ciddi şekilde yıpranma ve soyulmalar mevcut.Direksiyonun ne durumda olduğunu bilmiyorum çünkü aldığımdan beri ekstra kılıfla kaplı.Hiç açıpta bakmadım açıkcası kötü bir görüntü ile karşılaşırsam moralim bozulur diye.:)
Bugün servisi aradım bu parçaların değişimini istedim fakat garantisi olmadığı için ücretli değişeceğini söylediler.Vites topuzuna 420 el freni koluna 300 lira dediler.Ayrıca direksiyon simidi fiyatı da verdiler 850 lira dediler.
El freni ve vites topuzu için bu fiyat çok yüksek geldi bana .
Bu sorunlarla karşılaşan arkadaşlar nasıl bir yol izlediler.Bana yardımcı olur musunuz.Aracımın iç döşemesi bej rengi bu arada arkadaşlar.

Daha uygun fiyata nasıl yaptırabilirim.

Benimde garantisi bitmiş megane 3 üm var ben mais ile görüştüm şu şekilde bi yol izledik direksiyon soyulması ile ilgili ...
kendilerine mail attım en ufak terlemede elime deri yapışıyordu .. aracın garantisi bittiğini daha önce değişim yapılmadığını bu yüzden ilk bakımda yenisiyle değiştiriceklerini söylediler .. ayın 23 ünde ağır bakıma sokucam aracı yaklaşık 1400 lira civarı tutucak masraflar.. bu bakımda direksiyonu ücretsiz değişim yapıcaklar inşallah .. megane 3 lerde deri olayı kronik ..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Winston75

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben geçen hafta clio3 vites topuzunu değiştirdim.
2 farklı yetkili servis elinde olmadığından ne fiyat verdi ne demek parçayı.
Hepsiburada dan 13 TL ye aldım. Taktım. En azından kötü görüntü kalktı ortadan. Orjinal alacam diye aylarca öyle gezemem.
Bu arada ortadaki beyaz parçayı çıkartmak için parçalamak gerekiyor topuzu.

Tapatalk işkencesi ile yazıldı.