Mercedes-Benz’in Frankfurt’ta Tanıtacağı “S-Class Cabriolet”

RC5

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
n-frankfurtta-tanitacagi-s-class-cabriolet-700x457.jpg

Zenginlik hayali, lüks bir araba olmadan öksüz kalırdı sanırım. Peki, böyle bir hayalde arabanızın kaputunda hangi logo bulunurdu? Tabi ki bu soruya verilecek cevap göreceli; ama şuna eminim ki birçok otomobil tutkunu yılların değişmez markası Mercedes’ten asla vazgeçmezdi. Geçen zamanla birlikte birçok şey değişse de kalıcı olamaya kararlı olanlar da var. Almanya’nın efsane otomobil markası bunlardan biri. Çizgisini daima koruyan başarılı firma, geçtiğimiz günlerde hayranlarını heyecanlandıracak bir müjde verdi; yeni modeli S-Class Cabriolet!

Mercedes tutkunlarının gözü kulağı Almanya’da. Çünkü yılların efsane markası, S-Class Cabriolet modelinin örtülerini Frankfurt’ta düzenlenecek otomobil fuarında kaldıracağını açıkladı. Tanıtımı yapılmadan otomobilin yarım bir görselini meraklı hayranlarıyla paylaşan firmanın, bu hareketiyle ilgiyi daha çok toplamak istediği kesin. Başarılı marka, görebildiğimiz kadar bu modelde de adından fazlasıyla söz ettireceğe benziyor. Belki bu otomobil size bir yerlerden tanıdık gelmiş de olabilir. Öyle hissetmenizse gayet doğal. Neden mi? İşte cevabı…

İşte karşınızda Mercedes tutkunlarının hayran olacağı enfes bir tasarım:

Mercedes-Benz S-Class Cabriolet

mercedes-benz-s-class-cabriolet.jpg

Mercedes-Benz’in yeni tasarımı S-Class Cabriolet’in örtüsü 15 Eylül 2015’de yapılacak Frankfurt Otomobil Fuarı’nda kaldırılacak. Ancak ünlü Alman otomobil firması, S-Class Cabriolet’in resimlerini çok daha önce dünyayla paylaştı. Anlaşılan o ki Mercedes-Benz, yeni tasarımının ne kadar etkileyici olduğunu paylaşmak için daha fazla bekleyememiş.

Gelelim, S-Class Cabriolet’in belli başlı özelliklerine. Bu araç, Alman firmasına ait 1961 model S-Class W111 Convertible’den ilham alınarak tasarlanmış. Ayrıca kabin tasarımında, S-Class Coupe modelinin temel alındığını da görüyoruz. Deri döşemeleri ile oldukça şık görünen otomobilin gösterge panelinin ortasında 4 hava deliği bulunuyor. Oldukça geniş olan bilgi eğlence panosu da dikkat çekici duruyor. Aracın iki kapısında da birçok kontrol düğmesi bulunmaktadır. Bununla birlikte S-Class Cabriolet, Coupe versiyonunun çoğu özelliğini yansıtıyor. Tabi aracın üzerini kapatan krom çatısı hariç!

mercedes-benz-s-class-cabriolet-coupe.jpg

Cabriolet’in iki arka koltuğunun arkasında, Burmester hoparlör sistemine sahip oldukça pahalı bir bagaj kapağı kullanılmış. S-Class Cabriolet’in sunroofu ise S-Class Sedan ve (üste resimde gördüğünüz) Coupe modellerindekine benzer mekanizmaya sahip. Mercedes-Bez’in bu yeni modelinin motor seçenekleri arasında, 4.7 litrelik 449 beygir gücünde twin turbo V-8 tip S550, 5.5 litrelik 577 beygir gücünde twin-turbo V-8 Mercedes-AMG S63, 621 beygir gücü üreten 6.0 litrelik twin-turbo V-8 AMG S65 görmeyi bekliyoruz.

Şahsen ben, Mercedes’in ne zaman çok sevilen eski klasik modellerinden esinleneceğini merak ediyordum. Bu modelle birlikte merakımın yerini tatlı bir heyecan aldı. Bu modeli Türkiye’de ne zaman görürüz bilemiyorum ama; çok fazla bekleyeceğimizi düşünmüyorum. Siz ne dersiniz, bu yeni model gerçekten etkileyici değil mi?

Kaynak: Paratic

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Haber İçin Teşekkürler. :eyv Ben şimdi Okudum.