Metrobüs yolcusundan Mercedes'e 'yalvaran' mektup!..

R5TUNİNG

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Moskovada 250-300 istasyonluk dev bir metro hattıyla sorunu çözmüşler,1920 li yıllardan buzamana kadar metro inşaatı yapmışlar,Moskovanın tek iyi tarafı dümdüz tepsi gibi olması,İstanbul buna uygun değil o yüzden burda metro hatları kısmi yapılıyor...

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
adam/kadın durumu süper özetlemiş. benim ve etrafımdaki birçok kişinin de anlayamadığı, peş peşe kalkan metrobüsler sabah saatlerinde nasıl bu kadar dolu daha ilk duraklarda? hayır vapurlar ve diğer otobüsler de hala dolu? e bu insanlar daha önce neyle gidiyordu gideceği yere, bilmediğimiz aşırı göç mü var hala :soru vb sorulara cevap bulamıyoruz.

​Eskilere gittim biraz bakıyorumda değişen birşey yok Ankara'da örneğin beklersin otobüs-minübüs gelecek hadii hepsi tıklımtıkış e binmesen işe geç kalacaksın binince başlarsın söylenmeye ve ileriki duraklarda bilinen muhabbet yeter be şöför(e 1 dk önce öyle demiyordun ama:))birazda düşünürsün belki 50-60 kişi var otobüste hızla tam gaz viraj alırken bir takla atsa kaç can gideri düşünürsün!e adam almaz dolu diye basarsın küfürü geç kaldım diye vs vs vs bu işin bir çözümü insanca gidilecek bir toplu taşım formülü olmalı mutlaka ama nedir acaba?

aynen! karşıda da çalıştığım seneler, aynı sahneleri ne kadar çok yaşadım. bir de her ayın son günü mü ilk günü mü ne mavi minibüslere ayakta yolcuya ceza keserlerdi, tabii dolmuşçular almazdı, ee taksiler de haliyle hep dolu olurdu ara durakta oturduğumuz için, sonuç biz işe geç kalırdı, sorunu biz yaşardık. yılın 350 günü ayakta taşınan yolcular 15 gün taşınmayınca sorun kimler için çözülüyordu acaba?