Mondeo mk4 den Latitude geçiş

hckr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese merhabalar.
2008 MK4 kasa Mondeo titanium kasadan geçiş yaptım.2012
Privilege
paket.2000 motor.
4-5 yıl kadar mondeo kullanmıştım.
Latitude ona göre biraz yumuşak geldi.
Aşağı yukarı aynı boyutlarda olsa da bu biraz daha uzun geliyor bana.
En belirgin farkı direksiyon ve süspansiyonda gördüm.Ford bayağı sertmiş şimdi anladım.
Ama yol tutuşu ve frenlemesi daha iyi ve güven veriyordu.200 km nin üzerinde çok gitmiştim ford ile hiç bir tereddüt olmamıştı çünkü güven veriyordu.Bunda ise bir huzursuzluk mu var ben mi öyle hissediyorum bilemedim.Söylentiler doğru mu acaba.
Araç evin önünde durmakta.Servis kullandığım için hiç ilgilenemedim.Gerçi öbür araba da zaten beklemekten gitti.
Neyse sorunum şu.
Anahtarsız girişe alışamadım.Arabadan ayrılınca kendini kapatmıyor.Yaklaşırken de açmıyor.Mecbur anahtara basıp aç kapa yapıyorum.
Card takılı olunca düzelir dediler 1 sefer çıkarken kendini kapattı ama gelirken yine açmadı.
Bunu yoluna sokmanın basit bir tekniği var mı.
Arabayı fazla kurcalamadım.1 ay oldu.Hiç vakit bulamadım.
Ayrıca bir de​
direksiyonun sol altında küçük gözün üstündeki sağda bulunan tuş(gösterge ışığını ayarlayan düğmenin yanındaki)
[FONT=&quot]ne iş yapar bilemedim.[/FONT]
Çünkü kullanım kitapçığı da yok bir yerden bulamadım da.
Bulan varsa nereden nasıl indiririm yazabilir mi acaba.
Herkese şimdiden teşekkür ederim.

syg

Pathfinder1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araçtan indikten sonra kapıları kumandadan kapatırsanız eller serbest giriş çalışmaz. Aracı çalıştırıp (Kartı yerine takmak gerekiyor muydu hatırlamıyorum. Takıp denerseniz daha sağlam olur) tekrar stop ederseniz indiğinizde kapılar otomatik kapanır eğer bir arızadan kaynaklanmıyorsa... Bahsettiğiniz tuş esp'yi devre dışı bırakan tuş olmalı, bastığınızda "esp devre dışı" gibi bir mesaj gelir ekrana...

hckr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İlk fırsatta deneyeceğim teşekkürler.

hckr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Maalesef anahtarsız giriş olayını yine yapamadım.Galiba bir arızası var.