Motor Temizleme

ReçeL

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaslar bu aralar iyice rahat battı,Motor yıkatmak istiyorum tozundan degil yagından Dolayı,Fakat nerde okuduysam yıkatmaya kimse sıcak bakmıyor simdi bana öyle birsey lazımki kullandıgım anda akmaya baslaması lazım bezle falan ugrasırsam el kol girmez,WD40 düşündüm cok güzel bi madde motor zincirlerinde falan kullandık cokta işe yarıyordu ne yapmalıyım. ???

ketoral

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
araba uno sanırım motor yıkatma ile sıkıntı olacağını sanmıyorum tabi bazı kısımları elktrik olan alternatör ve akü gibi kısımları naylonla örtmenizde fayda var.. wd40 işe yarar ama ben olsam önce motor temizleyici ürünler var yağ çkarıcı sökücü ondan sıkar sonra tazzikli su ile yıkardım kuruduktan sonrada gerekli yerlere wd40 sıkıp korumaya alırdım..

http://www.sanalpazar.com/Atas-Forclean-Motor-Temizleyicisprey750-Ml__isp8447811

ReçeL

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hava kutusu kare oldugundan kaplıyor,Peki bu maddeden sonra gene yıkama yapmak gereklimi ?

ketoral

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yıkama zararlıdır olayı yeni araçlarda herşey elektronik sensör vs dolu o yüzden. Unoda sıkıntı olmaz dikkatli yapılırsa. Bu madde motora sıkılır fırçayla ovalarsın yağ kir kalmaz ama tazzikli su ile tertemiz edersin , su değmesin dersen bezle silmen lazım zor olur hem iyi temizlenmez silemediğin yerler kalır illa.. En son kuruduktan sonra aracı çalıştırıp motor iyice kuruduktan sonra bazı yerlere wd40 sıkarsın koruma sağlar..

ReçeL

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O zman ben bunu kendim yapayım bu malzemeden alayım,fırca vs ne varsa bos zamanımda elektronik aksamları kapatayım SU İLLA TAZİKLİMİ OLMASI LAZIM ? veya su hortum ucuna takılan tabanca gibi seyden alsam yapabilirmiyim ? En son Wd 40 la korumaya alırım.

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeşim bu iş risk işidir bi oyun oynayacaksın senin araban uno ve eski model pek düşünme bas köpüğü suyu gitsin :))
Ben 2010 model megane aracımın motoruna acımadan köpük suyu bastım pırıl pırıl oldu maşallah
Ama eger kötü bi senaryo düşünseydik eğer beynine su gitseydi eğer 1.000 lira masrafı cıkardı
sana kalmış bişey bu

ketoral

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yıkama zararlıdır olayı yeni araçlarda herşey elektronik sensör vs dolu o yüzden. Unoda sıkıntı olmaz dikkatli yapılırsa. Bu madde motora sıkılır fırçayla ovalarsın yağ kir kalmaz ama tazzikli su ile tertemiz edersin , su değmesin dersen bezle silmen lazım zor olur hem iyi temizlenmez silemediğin yerler kalır illa.. En son kuruduktan sonra aracı çalıştırıp motor iyice kuruduktan sonra bazı yerlere wd40 sıkarsın koruma sağlar..

Tazzikli olursa temizleme daha kuvvetli kolay olur ama hortumlada olur yerin müsaitse kendin yap maddeyi sık fırça ile fırçala motoru ne varsa söker atar , çok kirliyse 2-3 kez tekrarla güzel kir yağ söker o madde arabada kirli kapı içi falan varsa çamurluk içi falan heryerde işe yarar.

Uther77

Savaş ŞEN , Able Seaman,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Bende yıkatıcam önümüzdeki ay ilk olucak ama bakalım

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
unoda pek elektronik aksam yok hiçbir sıkıntı olmaz distribütör kapağını poşetle sar içine su gitmemesine özen göster.
!!! Yalnız en önemli nokta !!! arabanın motoru tam soğumadan hiç bir işlem yapma.

ersundogan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
unoda sıkıntı olmaz kayışların olduğu yere fazla tutturma