Motoru yedik

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
ustam sağol teşekkür ederim ,
soğutma sistemi derken bana ayrıntılı tarif edermisiniz bende öğrenmiş olayım işte su koyulan motor suyuna bidonuna vs vs gibi nelere bakılmalı resim li de olabilir anlatabilirmisiniz çok teşekkür ediyorum

Genleşme kabındaki su miktarını Radyatörde ve devir daim hortumlarında antifiriz kaçağı olup olmadığını kontrol etmenizi söylemiş usta.

Birde ilave olarak yaz kış aracınızı %50 si antifirizli su ile kullanın kireç bağlamaması içinde hazır su kullanın.

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
iki adet good year lastik alayım dedim gittim adam good year diye kelly marka taktı oda goodyear dedi 95 tl tanesi lastikler hakkında bilgisi olan varmı arka taraf petlas ön taraf kelly oldu üzerinde good year yazan etiket vardı doğrumu

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Genleşme kabındaki su miktarını Radyatörde ve devir daim hortumlarında antifiriz kaçağı olup olmadığını kontrol etmenizi söylemiş usta.

Birde ilave olarak yaz kış aracınızı %50 si antifirizli su ile kullanın kireç bağlamaması içinde hazır su kullanın.
yani hocam şimdi su var araçta bunun üstüne biraz antifiriz eklebiliyormuyuz %50 derken bunu mu anlamalıyım yoksa suyu tamamen boşaltılıp antifiriz koyulacak diye anlatılıyordu öylemi yapılmalı tam ne yapmam gerektiği konusunda düşüncelerimi aydınlatabilirmisiniz teşekkür ederim bilgileriniz için şimdiden

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
yani hocam şimdi su var araçta bunun üstüne biraz antifiriz eklebiliyormuyuz %50 derken bunu mu anlamalıyım yoksa suyu tamamen boşaltılıp antifiriz koyulacak diye anlatılıyordu öylemi yapılmalı tam ne yapmam gerektiği konusunda düşüncelerimi aydınlatabilirmisiniz teşekkür ederim bilgileriniz için şimdiden

Tüm su motor soğukken boşaltılacak. Sonra antifiriz koyulacak onun üzerinede su ;) sonra havasını alacaksın. Bildiğim kadarı ile europalar 4.5 - 5.5 litre arası su alıyor. Yani demek istediğim bunun 2.5 litresi su 2.5 litresi antifiriz olacak. ( 3 litre antifirize 2 ila 2.5 litre suda olur.) Antifiriz hem harareti engeller. hem soğukta donma yapmaz, hemde motor bloklarında kireçlenme tortulanma yaptırmaz.

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
ustlalarla kavga etmen kötü olmuş, ama kavga etmeyince de keriz yerine koyyolar....çok iyi yapmışsın parasını vermemekle, ama hainliğini yapmışlar yine . 30 vida sök tak 1000tl işcilik. motor reflektive 300tl çok çok iyi, gerizekalılıklarından sıyırtıkları vidaları ve yuvaları bile tekrar bize yaptırıyorlar. neyse de öyle ya da böyle atlatmışsın işte, geçmiş olsun.

Son düzenleme:

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tüm su motor soğukken boşaltılacak. Sonra antifiriz koyulacak onun üzerinede su ;) sonra havasını alacaksın. Bildiğim kadarı ile europalar 4.5 - 5.5 litre arası su alıyor. Yani demek istediğim bunun 2.5 litresi su 2.5 litresi antifiriz olacak. ( 3 litre antifirize 2 ila 2.5 litre suda olur.) Antifiriz hem harareti engeller. hem soğukta donma yapmaz, hemde motor bloklarında kireçlenme tortulanma yaptırmaz.

Yani şimdi su var orta çizgide üstüne antifiriz ekleme yapabilirmiyim doğrumu anladım :)

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eyvallah bilader yapacak bişi yok atıştık sadece kavga etmedik de üç kağıtçı olunca malesef kavga da edebiliyor insan sen anlaş iş bitince 900 tl fazla iste buna ne denir sencede

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ustlalarla kavga etmen kötü olmuş, ama kavga etmeyince de keriz yerine koyyolar....çok iyi yapmışsın parasını vermemekle, ama hainliğini yapmışlar yine . 30 vida sök tak 1000tl işcilik. motor reflektive 300tl çok çok iyi, gerizekalılıklarından sıyırtıkları vidaları ve yuvaları bile tekrar bize yaptırıyorlar. neyse de öyle ya da böyle atlatmışsın işte, geçmiş olsun.
bilader bugün motor suyu azalmış gibi geldi bende bidonu açıp üstüne biraz antifiriz akledim kapattım bidonu hava fala almadım yani sadece suyun üstüne antifiriz aklemesi yaptım doğrumu yaptım ne dersin

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
bence bi sorun olmaz. sanayiye gidince bi ustaya sorarsan tam garanti olur.