Multimedya ses seviyesi

br9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selam arkadaşlar,

Aracımın(geneli öyle) multimedya ses sınırı 31 olarak limitli. Aracın çıkarttığı genel ses seviyesi çok tatmin edici sayılmaz. Daha önce burada bir konu bulmuştum bulamıyorum.

Multimedyaya bir yazılım atarak ses sınırını arttırabiliyorduk ve %35'lik bir arttırım sağladığımızda ses seviyesinde bozulmada olmuyordu.

Bu işlemi nasııl yapabiliriz link veya yönlendirmede bulunabilir misiniz?

Cliotouch19

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sınır 31 ise ve yazılım ile yukseltirsen asla verim alamazsin daha kötü ses çıkar hoparlörler patlamış gibi ses çıkar çünkü o teybin güç çıkışına ve hoparlörin kalitesine göre ses yükseklgi ve ses kalitesi ortaya çıkar , yazılım vs atma bosuna ,ayarlardan ses ayarlarını sifirla ( balans bass vs) oyle dene ya da haporlerleri değiştir

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam 8 yıl içersinde baz,vasat,orta ,üst ve nirvana şeklinde çeşit çeşit sistem kurdum 4 ayrı clio 4 şahsen kullandığım araca,bunun en son olanı 4-5bin euroluk ekipmanlar içeriyordu.

hepsinde ana ünite LG Multimedia (orijinal renault) sana şunu söyleyebilirimki değil 31 -35 seviyesi bu teyp daha 21de distortion üretiyor,22 -23 distortion duyuluyor bile, 24 ve üstü direk hoparlöre işkence komple distortion.

elimde sinyal inputu analiz eden çok üst seviye audiofischer ekipman var daha bu sınırların üzerine çıkabilen tek bir renault teyp görmedim (teknik anlamda temiz şekilde)

özetle önermem kardeşim .. :)