Ne yapmlıyım

nzmshn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar hepinize selamlar. Yaklaşık 7-8 yıldır opel fanclup üyesi idim cünkü opel kullanıcısıydım. Dün galeriye bıraktım aracımı; iş icabı renault trafic araç arıyorum. Antalyada ikamet ediyorum. Bir tane renault trafic buldum ancak km si 380 000 de ve orjinal km si oynanmamış. Şase düzgün boyası düzgün görünüyor ancak motor kapalı bir kutu sonuçta. Aldığımı farzedip katedeceğim ilk 100 000 ya da 50 000 km de çıkarması olası arızalar neler olabilir sizce? Motorda üfleme yağ yakma kara duman atma yok ise alınır mı bu km de bir araç. Turbosunun daha ne kadar ömrü var nasıl bilinir ve enjektör durumunu ölçmenin bir yolu var mıdır bana kaça patlar bu işler: bir arıza yaparsa bu şirin şey. Marka olarak renaulta da güvenmesem hiç düşünmezdim ama bu ya da başka bir trafic nasılsa alacağım foruma üye olup danışayım dedim. İlginiz için teşekkürler arkadaşlar saygılar.

Recopi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam bu konuda kimseye güvenmeyin :D.Çünkü 380k çok fazla.Sonuçta bu bi kul yapısı kullanılan parçaların bi ömrü var.Bence bu kadar çok kmsi olan bi araçtan uzak durmalısınız.Başımıza geldi çünkü 2006 master 300 bin civarında yatak sardı ve cebimizden 10 bin tl yemişti.Bence almayın zarar edersiniz.Motorun ne yapacağı belli olmaz.

nzmshn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam bu konuda kimseye güvenmeyin :D.Çünkü 380k çok fazla.Sonuçta bu bi kul yapısı kullanılan parçaların bi ömrü var.Bence bu kadar çok kmsi olan bi araçtan uzak durmalısınız.Başımıza geldi çünkü 2006 master 300 bin civarında yatak sardı ve cebimizden 10 bin tl yemişti.Bence almayın zarar edersiniz.Motorun ne yapacağı belli olmaz.
Teşekkür ederim kardeşim.