Ön Frenler Hk.

AykutKaynar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar,

aracım 2021 Megane sedan joy 1.3 tce edc modeli. 19.000 KM'de, otomatik vites.

Yaşadığım olayı basit bir şekilde anlatmaya çalışacağım.
Trafikli bir yolda. öndeki araç hareket edince ayağımı frenden kaldırıyorum 1-2 metre sonra öndeki araç durunca ben de duruyorum.
bu şekilde ilerlerken yaklaşık 10 kere dur kalk yaptıktan sonra frene basınca sanki fren kızaklama yapıyor gibi bir ses geliyor.
Frene tam değil de yarım basmamla alakalı bir durum olabilir mi? çünkü dur kalkta araç anca 2-3 km hıza ulaşıyor. frene dokunduğum anda duruyor. fakat 3-5 cm kızaklama hissi ve sesi geliyor.

anlatması zor bir durum umarım yeterince açıklayabilmişimdir.

Fikri olan varsa paylaşırsa çok sevinirim.

İyi günler

bigbrother

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Ben anlamadım... Video var mı?

kaptanoglu5334

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benzer durumu yaşıyorum..

Bende benzer durumu yaşıyorum. 2022 Megane 1.3 Tce Edc daha 800Km oldu 4. Defa aynı şeyi yaptı. Ve frene basınca özel halk otobüsü gibi yaylanıyor, son raddede sert duruyor. Yay sesinden sonra düzeliyor. 3 kere yoğun trafikte, 1 kere ilk hareket sonrasında yaşadım bu durumu..

bigbrother

Kayıtlı Üye
06-Ankara

Bende benzer durumu yaşıyorum. 2022 Megane 1.3 Tce Edc daha 800Km oldu 4. Defa aynı şeyi yaptı. Ve frene basınca özel halk otobüsü gibi yaylanıyor, son raddede sert duruyor. Yay sesinden sonra düzeliyor. 3 kere yoğun trafikte, 1 kere ilk hareket sonrasında yaşadım bu durumu..

İlginç bir sorun gerçekten... Servise danıştınız mı?

AykutKaynar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet, anlatmaya çalıştığım tam olarak bu videodaki ses.
Siz servise danıştınız mı?

Güven Kaynar

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Bunu bende yaşıyorum.Neden olduğunu öğrenebildiniz mi acaba?