Osram nightbreaker - phillips xtreme

bazdu

Batuhan Dursun BAZDU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tekrar herkese merhaba; haberler kötü :D orjinal far ile osram nb arasında ki farkı göremeyen tek kullanıcıyım sanırım(kuru zeminde). Hatfa sonu uludağa çıktım. Bir kısmı yağmur bir kısmı sis ve bir kısmı da kuru zeminde geçti yolculuğun. ıslak zeminde görüş değişmedi bu çok önemli :) kuru zeminde bir artış olmadı bu üzücü :( sisli havada fena değildi ışığın kırılması çok değildi. Yağmurlu zeminde hala aydınlatıyor olması diğer farlara göre büyük avantaj diyebilirim. Ama kuru zeminde üzerinde çıkardığım noname(markasız) h7 ile aynı gibi geldi.

nb nin 3 tane versiyonu var siz hangisini kullandınız ?

tufanbal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
night breaker unlimted aldım. üzerindeki kodu OSRAM NBU 64210 -- h7 12v 55w değerlere sahip

bazdu

Batuhan Dursun BAZDU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tamam tesekkurler en iyi o aslinda.

mihmander

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende megane 3 e kısa farlar için almak istiyorum.

ne tavsiye edersiniz. yağmurlu havalarda sıkıntılı imiş
en az sıkıntı yaratanı hangisi??

Osram Night Breaker Unlimited
Bosch Plus 90

tufanbal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende megane 3 e kısa farlar için almak istiyorum.

ne tavsiye edersiniz. yağmurlu havalarda sıkıntılı imiş
en az sıkıntı yaratanı hangisi??

Osram Night Breaker Unlimited
Bosch Plus 90

Ben osram nb un. olandan aldım yağmurlu havada gayet verimliydi. Sisli havada da ışığın kırılması fazla değildi. Ama kuru zeminde daha önce de dediğim gibi pek fark göremedim. Hatta acenteden yeni alınan clio 4 ile(orijinal far) yan yana getirip düz duvarda denemesini de yapma imkanımız oldu.

bosch plus 90 değilde plus 120 olanı deneyebilirsin. Diğer forumlarda osram nb ile bosch plus 120 kıyaslamaları bosch u daha iyi filan diye yorumlar vardı.

"Aga sen neden bosch almadın?" diyebilirsin. Ben de buradaki arkadaşların yorumlarını okudum. clio 4 için osram daha uygun olur diye düşündüm, çünkü diğer forumlardaki kullanıcılar clio 4 de hiç denememişler.

bazdu

Batuhan Dursun BAZDU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Denemeden bilinmiyor ne yazikki bende bosch u aradim ama bulamadim siz bulursaniz alip deneye bilirsiniz yada osrami deneye bilirsiniz.

bazdu

Batuhan Dursun BAZDU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Birde yagmurlu havalarda cogu ampul gostermez gostermesini isterseniz 3000k 4500k arasi ampul almaniz lazim bunlar sariya yakin oldugundan daha iyi gosteriyo

mihmander

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
H7 benim için uygun mu bilmiyorum ama kısa farlarda kullanacağım
birde fara bakınca beyaz ışığa bakınca gün ışığı gibi diyorlar, doğrumudur?

benim araçta gündür farı var ve led.
led beyaz far sap sarı gıcık oluyorum.

http://urun.n11.com/ampul/h7-plus-1...gclid=CKrbnaCyyM4CFcIV0wodrKgHkg&gclsrc=aw.ds

bazdu

Batuhan Dursun BAZDU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracinizda uzun kisa bolumu ayri ise %90 oraninda kisalariniz h7 dir ve ledin beyazligi ile halojen ampulun beyazligi renk tonu olarak fark eder cunku halojen ampuller beyaz tonunu bulmasi icin mavi tonu eklenir o yuzden kelvin yukseldikce isigin rengi mavilesir ancak led ampullerde 3 ana renk vardir sari kirmizi ve yesil ( yanlis olabilir afedersiniz oyle ise ) bu uc renk karistigi zaman size beyaz rengi verir o yuzden ton farki meydana gelebilir