ÖZel Servis Tavsiyesi (İzmit-Yalova-Kocaeli)

Capt.

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sn. Mod. ve Değerli Arkadaşlar Merhaba,

Yanlış bir konu başlığında yazıyorsam affola, rahatsızlığım nedeniyle epeydir internete falan giremiyordum. Sormak istediğim bir soru var, yardımcı olabilirseniz şimdiden teşekkürler. Clio 3 Faz II aracım oCAK 2011 ilk tescil ve 3 yıllık garanti dolmak üzere. Aracın da 3. bakım zamanı geldi, şu an 51 bin km de. Kocaeli Ernaz Yetkili servis 315 TL gibi bir rakama bakımı yapıyor. Daha önce özel serviste hiç periyodik bakım yaptırmadım. Acaba garanti süresi de dolmak üzereyken, özel serviste mi yaptırsam ? Ne kadarlık bir avantaj sağlar ?
Teşekkürler, Saygılar.

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
dışarıda 200-225 civarı tutar. bakım fix paketi içinde yağ, yağ filitresi, polen filitresi, hava filitresi. bunların dışında ek masraf var yok bilemeyiz. motor yağın 10W-40'sa biraz daha fiyat düşebilir ama tavsiyem 5W-40 kullanmanız.

ketoral

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yağ-yağ filtresi- hava filtresi-polen filtresi geçen bakımda bujilerde değişmediyse buji. Yağ 5w40 veya 10w40 olursa fiyat değişir. Parçaları orjinal renault satan yedek parçacıdan alıp sanayide bir ustaya işçilik verip değiştiriyorsun.. Yetkili servisten ucuza çıkar ama bazı özel servislerde çok paracı oluyor yetkili servisle nerdeyse aynı paraları istiyorlar. Birde parçaları kendin al onlara bırakırsan yan sanayi takabilirler.

Capt.

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar önerileriniz için çok teşekkürler. Bir iki yerden fiyat alayım o zaman. Motor yağı olarak 5W40ı değiştirmem. 2. bakımda fren balataları değişmişti, bujiler değişmedi. Ancak arayıp fiyat aldığım 2 yetkili serviste, III. bakım için buji değişeceği bilgisini vermediler. Oysa nelerin yapılacağını sordum, standart, filtre değişiklikleri, yağ ... dışında buji de değişir demediler. Golü gidince mi atıyorlar yoksa :)