Qashqai, Micra’yı geçti

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Crossover/SUV segmentinde en fazla satın alınan araçlar listesinde liderliğini devam ettiren Nissan Qashqai, Nissan’ın
nissan-qashqai-odullendi-700x400.jpg
Avrupa’da en çok ürettiği otomobili oldu. Avrupa’daki 30 yıllık üretim tarihi boyunca bantlardan en fazla inen modeli Qashqai olan Nissan, 2016 Şubat ayı sonu itibariyle toplamda 2 milyon 398 bin 134 adet Qashqai üretti. Böylelikle başarılı SUV, markanın daha önceki rekortmeni Micra’yı geride bırakmış oldu.
Eylül 2015’te Qashqai, yarım milyon adetlik üretim barajını en kısa sürede aşan İngiltere’de üretilen araç olma özelliğini elde etti. Nissan’ın Sunderland Fabrikası’nda 2010 yılından bu yana 24 saat esasına göre üretim bantlarından her 62 saniyede 1 veya her 1 saatte 58 yeni Qashqai iniyor.
Nissan, bu yılın sonunda Sunderland tesisinin 30’uncu yılını kutlayacak. Fabrikada Qashqai’nin dışında, Juke, yüzde 100 elektrikli LEAF ve Infinti’nin kompakt sınıftaki yeni modeli Q30 da üretiliyor.

bambam11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Adamlar dakikada 1 a ra ç demiş. Hala araçlar fabrikadan cikmadan rodaji yapiliyor diyenler var