R 19 yedek depodan su atma sorunu

aliosman_gnc_11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaslar aracım 96 model 1.4 energy motor europa hb aracımda hic bir sıkıntım yoktu durup dururken arac alttan suyu boşalttı hararet falan görmedi hersey normalken bunu yaptı farkedıp suyunu ekledım kacagı aradım yok daha sonra bunu yaptıgında yedek depodan kapagın ordan suyu attıgını gördum suyunu dolduruyorum yaklasık bır saat gezıyorum sonra yedek depoya baktıgımda sismiş vazıyette bekliyor kapagını acıyorum kola acar gıbı tıslama sesı gelıyor yanı sogutma suyuna kompresör karısıyor bunu neden yapar usta getirdim baktı ama conta galıba dedı conta yanık olsa egsozdan su atması lazım dıe dusunuyorum yaga su yada suya karıstırmada yok sabahları calıstırmada zorlanır dıye dusunuyorum 4 gun calıstırmıyorum marsa basmamla calısması bır oluyor patırdaması lazım oda yok yedek su deposunda kaynatmada yok sadece gaza basınca az bısı boloncuk cıkıyro oda normal diye düsünüyorum cunku bı devırdayım var basına gelen arkadas varmı sizlere danısmak ıstedım conta olasılıgı var ama cok dusuk aracı daha yenı aldım bayandan aldım arac daha 110 bınde hanı motor ve cekısı 1.4 lpglı bı araca göre ii durumda aracta hiç bir sıkıntı yok sadece komprosör yapıyor yedek su kabına sizce neden olabilir ?

vaydogan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ustadım aynı arac bende de var benimki sedan modeli daha başıma gelmedi ama senin sorun büyük ihtimal ustanında dediği gibi üst kapak contası olabilir
sen olmaz diyorsun ama contanın nerden yırtıldığı belli değil ki yağa su karışabilir egsoz dan su gelebilir patırtı yapabilir yada su kabından hava üfler peki sukabını açınca hafif bir duman yada koku alıyormusun hani diyorsun ya kola açar gibi tıslama yapıyor diyorsun artı baloncukların olması büyükihtimal contayı işaret ediyor
büyük ihtimal contadır ustadım
yinede bilmediğimkonuda seni yanıltmış olmak istemem konuya daha hakim olan arkadaşlar yorum yaparlar umarım

urall

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
slm

olabilirlik ihtimallerini saymış sınız. ek olarak. size şunuda demek isterim.

yedek su deposunun kapağı otomatik olarak içerisindeki havayı atacak şekilde dizayn edilmiştir. kapağı bozulmuş olabilir.

birde fazla sıkmadan kapağını öyle deneyin. yani dışdrıya havayı yavaş yavaş bırakacak gibi kapağı kapatın. kapak çontasından olabilir.

birde bilgisayara bağlatın. derim. yağa su karıştırsa kaptaki suya bakıldığında içerisinde yağ olup olmadığı nı kendinizde görürsünüz anlarsınız.

KAZASIZ BELASIZ GÜNLER DİLERİM.

aliosman_gnc_11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaslar usta kapagı tam sıkmamıssın bole olmaz europalar basınclı calısır dedı hayvnımsı bı guc uyguladı kapaktan atma kesıldı ama radyatöre gıren su borusundan akıyor sımdıde usta normal orjınel hortumu daha hıc radyatörun sokulmemıs kelepcelerı bıle orjınel dedı boru termostat gıbı calısıyor normalde delık yok ısınıca delık acılıyor su akıyor fan acıyor radyatördekı su ısısı dusunce bızım patlak hortum saglam oluyor akma kesılıyor komık bı durum olustu gunde bır bardak su atıyıor arac altına cok sıkıstırınca hararet 70 ı gecınce yanı yapıyor bunu kı nadır olan bısı hararaet daha 90 cızgısını görmedı gıbı bısı yukselmıyor cok sıkıstırınca 70 80 80 ı gorunce fan acıo zaten delık acılıp kapanıyor sımdı radyatör borusu yok bulamadık siparıs verdıler beklıyorum hergun bı bardak antıfırız atıyorum yedege devam :) gelene kadar bole

orhan0816

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bendede radyatörün hortumlarından şu üstteki hava alınan hortumda problem vardı.conta yandıktan sonra fark ettik.ama bu olay bana birşey öğretti.bursa otosansitte usta yok.bii daha otosansite araba sokmayacağım.ne varsa küçük sanayi rekalm gibi olacak ama AKIN OTO bundan sonra tek tercihim.

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
YEDEK SU DEPOSUNDAKİ su varken antifiriz ekleniyormu yoksa suyu boşaltılıp antifiriz öylemi konulacak bunu nasıl yapacağız antifiriz daha soğuk olurmu hararetten en son yanan birisi olarak yoksa suyla devammı edeyim ne dersiniz

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kimse bir şey dememiş:) Şöyle yap diye birileri bir şey yazsın isterdin suyun üstme Anti friz ekle biraz.denmesi. yada ekleme denmesini beklerdim.

fearles

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
antifriz şişesinin arkasını çevir %60 oranında su kalanı antifiriz olarak karıştırın yazar bu oran marka marka degişebilir. benim önerim 3 lt su koyacaksan 1 lt si antiriz olsun.