R-Nav içindeki Orjinal harita yeni sürüm ile nasıl değişir?

ahmetyılmaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba, bugün Medi@skin ile aracın R-Nav sisteminde bulunan 2012 tarihli Turkey.fbl haritasını 2015 haritası ile değiştirmek istedim ama olmadı. Total Commanderdan "Storage card4/NNG/Content/Maps" açıyorum ve orda bulunan Turkey.fbl dosyasını 'sil' diyorum ama dosyayı silmiyor. Dolayısı ile yeni dosyayı da atamıyorum. Kopyalıyormuş gibi yapıyor ama sonra baktığımda kopyalamamış olduğunu görüyorum. Acaba yazmaya karşı korumalı mı? Napmak lazım?

Bir videoda bir arkadaş menavrus ile bu işlemi kolayca yapmıştı ve olmuştu.

Bu konuda bilgisi olan var mı? Özellikle sayın @USTA bu konuda ne der acaba?

Sevgiler...

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Önce biçimlendirilmiş belleğinle aracının sisteminin parmak izini alacaksın, sonra Renault sitesine üyeliğinle girip belleği bilgisayara takacaksın sistem otomatik olarak tanıyacak ve yeni güncelleme olduğunu söyleyecek.
Yeni haritayı indirmeden önce eğer hakkın varsa ücretsiz yoksa ücretli güncelleme için kredi kartınla ödemeyi yaptıktan sonra yeni harita belleğine inecek.
Belleği R-NAV a takıp güncellemeyi yapacaksın.
R-NAV içindeki dosyaları silemezsin veya başka türlü müdehalede bulunamazsın, tek yöntem bu...

meilce

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracımda İGO fabrika ayarları gibi 2013 dür. Sistemi 4.0.3 olarak orijinal olarak güncelledim.
Sizden istediğim sadece navigasyonu güncellemek istiyorum. Kendi sitesinden 69 dolar istiyorlar.
Lütfen sadece navigasyonu nasıl güncelleyebileceğim konusunda yardımcı olacak bir arkadaş varsa memnun olurum.skin vb güncellemek istemiyorum
Orijinal sistem ayarları kalmak şartı ile sadece navigasyonu güncellemek.
Lütfen bir arkadaştan destek bekliyorum.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Aracımda İGO fabrika ayarları gibi 2013 dür. Sistemi 4.0.3 olarak orijinal olarak güncelledim.
Sizden istediğim sadece navigasyonu güncellemek istiyorum. Kendi sitesinden 69 dolar istiyorlar.
Lütfen sadece navigasyonu nasıl güncelleyebileceğim konusunda yardımcı olacak bir arkadaş varsa memnun olurum.skin vb güncellemek istemiyorum
Orijinal sistem ayarları kalmak şartı ile sadece navigasyonu güncellemek.
Lütfen bir arkadaştan destek bekliyorum.
69 USD ödenmeden güncellenmiyor...

or_by

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şunu bir kırsak zaten sorun kalmayacak ta yazılımcı lazım bu işlerden anlayan.

meilce

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
herşey tamam.orjinal olmasını istiyorum ancak navigasyondaki harita 2013. kendi oturduğum sokak bile çıkmıyor sokak adlarının değişmesinden dolayı. Yokmu bir çaresi sadece navigasyondaki dosyaları güncellemenin.
skin vs pek arzu ettiğim şeyler değil.orjinallikten yanayım. sanırım yoksa 2016 1. çeyreği para ile satın alacağım

TATAR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Maalesef aynı bela benimde başımda var garanti olsun diye cama yapışan navigasyon kullanıyorum

ahmetyılmaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Önce biçimlendirilmiş belleğinle aracının sisteminin parmak izini alacaksın, sonra Renault sitesine üyeliğinle girip belleği bilgisayara takacaksın sistem otomatik olarak tanıyacak ve yeni güncelleme olduğunu söyleyecek.
Yeni haritayı indirmeden önce eğer hakkın varsa ücretsiz yoksa ücretli güncelleme için kredi kartınla ödemeyi yaptıktan sonra yeni harita belleğine inecek.
Belleği R-NAV a takıp güncellemeyi yapacaksın.
R-NAV içindeki dosyaları silemezsin veya başka türlü müdehalede bulunamazsın, tek yöntem bu...

Biz de Medi@skin ile İGO8 kullanırız o zaman... :eyv