R5'e Uydurulabilen Başka Araçların Parçaları

CanCaloz

Can ALBAYRAK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
R5'e Uydurulabilen Başka Araçların Parçaları

Çoğu zaman parça ararken araç ismine "R5" dediğimizde cevap alamıyoruz.. Bu bazen parçacıların bilgisizliği bazende uyanlıklığı bizi üzebiliyor... Bunu düşünerek böyle bi konu açtım ki; hepimiz uydurabilen parçaları buraya yazarsak birbirimize yardımcı olmuş oluruz...

Ben başlatayım aklıma gelenlerle..

1 - Fren Hortumu - R9
2 - Depo Kapağı - R19 (Çapının ufaltılması gerekli
3 - Radyatör Üst Hortumu - R19
4 - Rot Başı - R9
5 - Rot Kolu - R9 (kısaltılması gerekiyor tornacıda)
6 - Poryo Takımı Bilyası - R9
8 - Akis Körüğü - R12
9- Sol ve sağ cam Krikosu - R9 krikosu R5 e uyarlanabilir ya da express ile aynı.
10- Arka Fren Merkezi - Twingo
11- Arka Kampanalar - R9
12- Baskı Balata Takımı - R9
13 - Ön arka fren balataları - R9
14 - Dış Kapı kolu (Beş) - R19
15 - Kapı Kilitleri - R19
16- Kapı Fitili - R9
17- Dikiz Aynası - Renault 9 veya uno. ya da Spor olarak top aynalar da kullanılabilir.
18- Fren ana merkez - R19 (çıkması tavsiye edilmez )
19- Distribütör - R12
20- Silindir kapağı - R9
21- Kalorifer radyatörü -R9
22- Göğüslük - Express
23 -Kadran ibresi - Renault 9 -19
24- Orta konsol - Express , Clio 1 yada R9 un Teyp kısmının kesilip uydurulunca oluyor.
25 - Silecekler 35cm.lik Valeo tavsiye edilir ... Muz silecekte olur.
26 - Konsol yeni modeli Renault Express yüksek model ovel torpido
27 - Dodik takımı - Renault 5 GT2
28 - Aks Express birebir - Renault 9 (fakat uç kısmından çok az kesilmesi gerekir)
29 - Radyatör -R9
30 - Arka Amortisörler - Peugeot 206
31 -
32 -
33 -
34 -

Memet ESEN nickli abimin konusudur alıntıdır ;) ama çok yararlı bilgiler

Son düzenleme:

t_tezcan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar benim sağ cam krikosuna ihtiyacım var 950 kamyon dediğiniz Dodge AS 950 mudur ?
Ayrıca silecekleri çalıştıran kol direksiyon kutusu bağlantı yerinden kırılmış ! Direksiyon kutusu (koruma bakaliti diyen ustalar var) nerden bulurum yada ne uydurabilirim bu bilgiler öğrenebilirsem arabayı modifiye etmek istiyorum aslında ilginize şimdiden teşekkürler...

burakdinler

Burak DİNLER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hoşgeldin dostum üye tanıtımları bölümünden kendini kısaca tanıtırsan seviniriz:eyv

ilgili arkadaş yardımcı olacaktır keyifli forumlar...:eyv

ÖzgürYaşam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ÜYE TANITIMLARI size arkadaşların daha cabuk cevap verebilmezi için kendinizi tanıtrsanız seviniriz :eyv,bu arada hoşgeldiniz

CanCaloz

Can ALBAYRAK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar benim sağ cam krikosuna ihtiyacım var 950 kamyon dediğiniz Dodge AS 950 mudur ?
Ayrıca silecekleri çalıştıran kol direksiyon kutusu bağlantı yerinden kırılmış ! Direksiyon kutusu (koruma bakaliti diyen ustalar var) nerden bulurum yada ne uydurabilirim bu bilgiler öğrenebilirsem arabayı modifiye etmek istiyorum aslında ilginize şimdiden teşekkürler...

sağ cam krikosu expresslerle aynıdır r9 cam krikosunuda uydurabilirsin.
kol da expressle aynıdır.
kendinide üye tanıtımlarından tanıtırsan memnun oluruz bizlerde seni tanımış oluruz.
aracınında fotolarnı görmek isteriz

ersundogan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşım bende r9 1.4i var ev sahibim renault tamircisi 10 senden beri bu işi yapıyor. aynı zamanda köylüm. yanına gittiğim gördüğüm kadarıyla r5 ler r9-r12-r19 exprees den toplama arabalar. her türlü malzemesini kolayca bulabilirsin. benim ustada öyle olduğunu söylüyor. neticede 4 aractan toplama koltuk konusunda önce bulmanı tavsiye ederim. sana küçük bir ayrıntı söyleyeyim. clio 2003 lerin balataları 70 tl ama parçacıdan 2003 clio balata diye isticeksin sana 70 tl olduğunu söyleyecek. bunu aldığını varsayalım. ertesi gün aynı parçacıya git. 97 r9 balata iste 35 tl diyecektir. ve elindeki balata ile karşılaştır. 2 balata birbirinin aynısıdır hiç bir fark yoktur. diğer balata clio iyi araba olduğu için pahalıdır. r9 balata ile clio arasında fark yoktur. senin arabada böyle oyunlar oynayabilirler. ben buna şahit oldum. dikkat edersen iyi olur...

R5TUNİNG

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Güzel açıklama yapmışsın ersun doğan ancak şöyle bir durum var aslında tam tersi Renault 5 parçalarından diğer arabalar toplama çünkü Renault 5 in ilk modelleri diğer arabalardan yıllar önce piyasaya sürüldü..

EREN34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Oyun parçacının işi. F7R karter conta. Git sor ya yok der ya sisteme bakar eder bekletir 80 90 lira der. Nasıl isteyeceğini bilirsen 15e direk alır çıkarsın :)

CanCaloz

Can ALBAYRAK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Güncel yeni parçalar eklenmiştir.