Renault 19 cabrio klima

erdema

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba, uzun süre 19 kullandım. Şimdi clio dizel kullanıyorum ama hala keyifle sürdüğüm bir tane RN 1.4üm de var. Cabrio araç almaya karar verdim, tabiiki ilk tercih 19 ama şöyle bir sorun var ki Renault 19 cabrio 1.8ler klimasız. Antalya'da klimasız araç kullanmak bazen tam bir eziyet. Acaba 1.8 cabrio'ya klima takılabilir mi?

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Lütfen kendinizi üye tanıtımları bölümünde tanıtınız. 1.8 RTI europaların kliması sıkıntısız uyum sağlar. Yanlız klimayı ve gereken parçaları bulmanız sıkıntı. Bana sorarsanız cabrio araca klimaya gerek yok, aç tavanı biraz gazla serinle.:)

erdema

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Performans ve uyum olarak ben de problem olmayacağını düşünmüştüm hatta yurtdışındaki bazı cabrio serileri klimalı, ancak malesef Türkiye'ye ithal edilenler klimasız. Normalde cabrio araç ve klima kavramları gerçekten ters gibi duruyor ancak Temmuz-Ağustos boyunca yavaş ilerleyen bir trafik, %90ları bulan nem ve güneşte 40 derece üzerinde sıcaklık düşününce özellikle şehir içi kullanımda siyah tenteli klimasız bir cabrio insana eziyet haline gelebilir. O nedenle klima montajını mutlaka yaptırmam gerek. Aslında megane cc serilerinin tamamı klimalı ama işte şu 19 merakı olmasa ...