Renault 9 Broadway Araca Pleksiden Düz Far Camı Yapımı

yuksel77

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault 9 Broadway Araca Pleksiden Düz Far Camı Yapımı

Broadway aracımıza daha önce mercek montajı sonrası far camını düz far camı şeklini alması için cama zımpara, vernik gibi işlemler yaparak düz cam haline getirmiştik. Ama bir süre sonra tekrardan far camındaki vernik çatlamaları ve camın zamanla düz halini bozulması gibi durumlar söz konusu olunca biraz araştırmalar sonrasında Pleksi Levha Cam ile far camı yapımı işlemini yapmaya karar verdim. Mayıs ayından beri yaklaşık 2 aydır uğraştığım Pleksi camlar ile sonunda işlemi bitirip aracımıza montajınızı yapmış bulunmaktayız.
Camın düz olması merceğin hizası ve aydınlatmasını etkilediği için önemli bir detaydır.
Daha önceden de Gündüz Led lambası vardı ama bu sefer de Kristal Gündüz Led lambasını montaj yaptık. Parlaklık anlamında daha öncekinden daha performanslı oldu. Yalnız güzdüz ledlerde kayar sinyal özelliğini aracımızda bağladığımda gündüz ledi ile sinyal hızı normalden farklı yandığı için Gündüz ledlerde kayar sinyal led özelliğini şuan için devreye almadım. İler ki zamanda ledin sürücüsüne ilave bir diyot, vb. bağlayıp sorunu çözdüğüm zaman o özelliği de kullanmayı düşünüyorum.

59328921fe161897a9bd8c0f35759e5e.jpg

bad0c3fcf9de62f14293c88334f06926.jpg

https://youtu.be/uWcvbAMdyAg

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat
başarılı ve güzel bir çalışma. iyi günlerde kullanın.
sinyalin hızlı yanması flaşördendir. led takıldığı için flaşör desteklemiyor.

yuksel77

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
başarılı ve güzel bir çalışma. iyi günlerde kullanın.
sinyalin hızlı yanması flaşördendir. led takıldığı için flaşör desteklemiyor.
Aracın kendi sinyallerinde led sinyal var ve normal hızda yanması için led sinyal rölesi kullandım. O konuda bir sorun yok ama far için gündüz ledlerinde sorun var galiba.
Farın içindeki sinyaller devreye girip söndüğü sırada gündüz ledi çok az da olsa düşük akım ile yanıyor. O yüzden şuan gündüz ledlerdeki sinyalleri kullanmıyorum.