Renault Express Arka Tekerlekler Kitleme...

R5TUNİNG

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İş için şirketin Express marka aracıyla Gebzeye gittik aracı ben kullandım,bilmediğim bir araç debriyaj yüksekte kavrıyor frenler semsert frene basınca önlerden takır tıkır pedala vuruntu geliyor..Oh my got dedim bu araç gebzeye götürürmü bizi dedimhehe ..Götürdüde getirdide bi ara düzlükte 140 bastım 1.4 benzinli Energy motoru var oldukça ekonomik..10 litre benzinle gittik geldik :) Neyse dönüşte otobandan mahmutbey yoluna girdik minibüs yolundan giderkene hafif sola ve rampa aşağı inerken bir bayan yaya yola çıkar gibi yaptı..Ayağım zaten frendeydi (hız 50-60 civarı var yok) bayan yola çıkar gibi yapınca bende freni kökledim..Oda ne bi anda arka tekerlekler kitledi hehe sağa doğru kaymaya başladı araç tekerleklerde cıyaklama sesi çıkınca hehe bayanda korktu yolun ortasında durdu geri kaçtı hehe...Bende refleks olarak tekerlekler kitleyince freni bıraktım ve direksiyonu tekerleklerin kaydığı yöne doğru yani sağa kırdım (ileri sürüş tekniklerinde bunun adı kontradır)..Sol tarafımdada yüksek banket kaldırımla kapatılmış..Kontra yapınca araç kendini topladı ve düzeldi..Bayanla banketin arasından geçip ilerledim hehe ... Diyeceğim odurki bu refleks bana go kart dan geçti..Kaygan pistte go kart araçları kullanın bu tip refleksler edinin hayat ve malı kurtarır...Yalnız değildim yanımda iş arkadşımda vardı..Şöförlüğü iyi değilmiş ben olsam biyere vururdum aracı dedi hehe