Renault Fan Club Forum Kuralları

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Katılım
9 Eki 2010
Mesajlar
33,392
Tepki puanı
1,614
Puanları
113
Yaş
55
Renault Fan Club Forum Kuralları

1. Forumda siyaset, siyasi propaganda, genel ahlaka aykırı küfürlü yazı, hakaret benzeri yazılar yazılamayacaktır. Aynı şekilde, başka bir forum katılımcısını ya da üçüncü bir şahsı küçültücü veya hakaret edici yazılar yazılamaz.
#Siyasi Propaganda,Din,Dil,Irk veya belirli bir partiyi veya ideolojiyi savunmak ve başkaları üzerine empoze etme amaçlı çalışmadır. Bununla beraber bölücü fikirlerin yazılması ve suç unsuru olabilecek tüm yazılar yasaktır. Yazan kulanıcılar uyarı cezası alacaklardır.

2. Forumda cinsel içerikli,pornografik unsurları içeren paylaşımlar ile üyeleri rahatsız edecek düzeyde küfürlü ve argo konuşma içeren paylaşımlar yapmak yasaktır.

3. Foruma kayıt olmak için mutlaka gerçek bir e-mail adresinizin olması gerekmektedir. Hiçbir bilgi verilmeden foruma üye olunamaz.

4. Foruma yazılan her mesaj yazanın sorumluluğu altındadır. Hiçbir şekilde forum yöneticilerine sorumluluk yüklenemez.

5. Moderatörler her yazılan mesajı yönetemeyebilirler. Moderatörlerden önce uygunsuz bir mesajla karşılaşanlar lütfen bunu forum Yöneticilerine bildiriniz.

6. Mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamına geleceği için kesinlikle büyük harf kullanarak yazmayınız.

7. Moderatörler, yazılan yazının konusuyla ilgili olmayan bir bölümde yazıldığına karar verirlerse yazıyı uygun bölüme aktarır veya silerler. Bu nedenle itiraz türü yazıların da silinmesi veya cevaplandırılması Yönetici yetkisindedir.

8. Forum Yönetimi tarafından, aynı kişinin birden fazla rumuz veya isimle, farklı kişilermiş gibi aynı konuda görüş belirttiğinin tespit edilmesi durumunda, kişinin tüm mesajları silinir ve foruma girişi yasaklanır.

9. Forumda Türk Hukuk Kanunlarına aykırı yazılar görüldüğü anda silinmeye çalışılacaktır fakat geç kalınan veya gözden kaçan mesajlar hakkında kanuni takibat yapılması gerektiği hallerde yazı sahibinin IP adresi ve kişisel bilgileri kanuni mercilere teslim edilecektir.

10. Bu forum gönüllü ve amatör katılım anlayışıyla fikir alışverişinde bulunulması için kurulmuştur. Amaç dışı kullanılmaması gerekmektedir.

11. Forumun işleyiş ve kuralları konusunda katılımcıları bilgilendirmek forumun veya moderatörlerin görevi değildir. Katılımcılar bu kuralları okuyup uymak zorundadır.

12. Forumdaki Yöneticiler, forum içinde verilen linklerden ve bu sitelerin içeriklerinden sorumlu değildir.

13. Hicbir katılımcı kendisine ait kullanıcı hakkını ve şifresini bir baskasına devredemez, kullandıramaz ve baskası adına foruma yazı yazamaz.

14. Bir mesajı sadece ilgili alana gönderiniz. Birden fazla alanla ilgili gözüken mesajlarınız en çok ilgili bulunduğu alana gönderiniz, birden fazla alana göndermeyiniz. Aksi takdirde ilgisiz alanlara yollanan mesajlar silinecektir.

15. Mesajlarda bir olay anlatılıyorsa olay içinde olumsuz şekilde nitelenen kişi, kuruluş ve marka isimleri gizlenmeli ve forum teşhir amaçlı kullanılmamalıdır.

16. RenaultFanClub bir kulüptür. İçerisinde ayrı oluşumlar ve gruplar ortaya çıkmasına ve çıkartılmasına kesinlikle izin verilmez.
Bu tarz yaklaşımlar içinde bulunan üyeler Üye ihraç ve cezaları forumunda uyarılırlar ve devamı halinde üyeliklerine son verilir.

17. Başka bir foruma ait site adresinin forum genelinde yazılı ve görsel olarak veya özel mesaj yolu ile diğer üyelere verilmesi yasaktır.

18. Forum kurallarına uymayan katılımcıların foruma yazı yazması engellenecektir.

19. Argo kelimeler kesinlikle yasaktır (Lan,La,aq,moruk vs gibi mahalle ağzıyla yazı yazmayınız ) Forumda yazdığı yazı veya hareketlerinden dolayı 1 ay içerisinde 2 defa no post alan üye ihraç edilecektir.

20. Avatar-Profil resmi ve İmzalarınızda araç fotoğrafı veya kendinize ait yüzünüzü gösteren genel ahlak kurallarına uygun resim yükleyebilirsiniz.
Ayrımcılığa sebep olabilecek din,dil,ırk ayrımcılığına sebebiyet verebilecek resimler,nü resimler ve 3.şahısları hedef alan karikatür veya müstehcen resimler eklenemez,uyarıya rağmen bu tarz davranışlara devam eden üye uzaklaştırma cezası ile cezalandırılır.

21. Forumdaki mesaj sayısını arttırmak için devamlı olarak flood yapan kullanıcıların mesajları silinecektir. Ve uyarı alacaklardır.

22. İhraç edilmiş bir kullanıcının affedilmesi ancak Yöneticiler arasında yapılacak oylama ile belirlenir. Forum içerisindeki diğer kullanıcıların bu konuları gündeme getirmeleri yasaktır.

23. Forumlar üzerinden, siteyi temsil etmeyen illegal buluşma ve organizasyonların duyurulması kesinlikle yasaktır.

24. Foruma üye olan kişi üye olurken doldurulması zorunlu alanlar haricindeki yerleri doldurmak zorunda değildir,ancak illede dolduracağım diyorsa genel ahlaka aykırı bilgilerle doldurmayacaktır,eğer açıklandığı şekilde ahlaka aykırı bilgiler doldurmuşsa bu gibi durumlarda üye olan kişiye özel mesajla uyarı yapılacak ve kendisinden olumlu cevap alınamazsa siteden uzaklaştırılacaktır.

25. Sponsor olmadan forumda sıfır ürün satmak yasaktır...

26. MAİS A.Ş ye ait Lisanslı ürünlerin gerek orjinalini gerekse replikasını satmak kesinlikle yasaktır,buna yeltenenler forumdan süresiz uzaklaştırılacaktır...

27. MAİS A.Ş nin satmış olduğu ürünleri karalayıcı, piyasa değerini düşürücü ve gerçekçi olmayan konu açılması, açılan konularda bu tarz mesajların yazılması yasaktır,bu forumun kuruluş amacı bilgi paylaşımı ve sorunlarımıza çözüm bulmaktır,birlikte projelere imza attığımız markayı kötülemek değildir...

28. "Üye'lerin silinmesi/banlanması/uzaklaştırılması tamamen RenaultFanClub yönetimin insiyatifindedir. Hiçbir üye kendisi istese dahi, yönetim luzumlu görmedikçe, üyeyi silme zorunluluğu yoktur. (Üyeye ait mesaj, konu, teşekkür silme zorunluluğu yoktur)
O nedenle üye olmadan önce bir kez daha bu kurallarımızı gözden geçiriniz..."

29. Forumdaki tüm yazışmalardan üyelerin kendisi sorumludur. Çıkabilecek herhangi bir hukuki durumda, forum yönetimi yetkili merciilerin talepleri doğrultusunda, ilgili üye/üyelerin tüm erişim bilgilerini/kayıtlarını vermekle yükümlüdür.Üye olurken profil bilgilerinin özenli, doğru ve eksiksiz şekilde girilmesi son derece önemlidir. Üyeler; forumda geçirdikleri zaman zarfında forum kurallarına uymak zorundadırlar. Kurallara aykırı davrandığı tespit edilen üyeler hakkında haber vermeksizin işlem yapma hakkı forum yönetimine aittir.

Ceza maddelerini okuyunuz...

İlan Verme Kurallarını Okuyunuz...


Kurallar hepimiz için geçerlidir...:eyv

Bilgi & iletişim için:[email protected] 
Son düzenleme:
Üst