Renault Fluence 1.5dci EDC Business Modifiye ve Gelişimler

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı olsun kardeşim. Allah nazarlardan ve kazalardan korusun.

White

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
3 numara film olursa ne olur arabada?+arka rezitansların yaz ayında nasıl anlicaz kış ayındaki gbii tam çalıştıını ??

BaselTuning

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
3 numara film olursa ne olur arabada?+arka rezitansların yaz ayında nasıl anlicaz kış ayındaki gbii tam çalıştıını ??

Ben soruyu tam anlamadım. 3 numara film olursa yukarıda ki siyah fluence in arka camından daha koyu olur. simsiyah olur yani.
rezistans ın çalışıp çalışmadığını cam buğu yapmadan anlayamazsınız. yada bir elektrikçiye - servise gidip geçen akımı ölçtürebilirsiniz..

BaselTuning

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Lastik olarak kesinlikle tavsiye ederim arkadaşlar bu lastikleri.

yaklaşık 2300 km yolculuk yaptım 5 günde. Orjinal ebatları 205 65 R15 olan michelin energy saver lastiklerin yerine 235 45 R17 olan Good year eagle F1 asymmetric 2 lastikler konfor olarak neredeyse fark yok aklınızda bu anlamda bir soru olmasın. Fakat fren ve yol tutuş konusunda inanılmaz memnun etti beni Fluence in abs erken devreye girme olayını kaldırdı bu lastikler hem ıslak hem de kuru zeminde lastikler gayet başarılı.
Yakıt tüketimi için net birşey söyleyemeyeceğim ama bence fark yok. 120-150 arası süratle ilerledim devamlı. istanbul - izmit - yalova - bursa - balıkesir - manisa - izmir - milas - bodrum güzergahını kullanıp geri aynı güzergahta döndüm sürat hep 120-150 arası. genellikle 135 sabitti. 450 km kadar da bodrum ilçeleri arasında 30-60 km süratlerle gezdik. Yakıt genel tüketim 5.1 litre /100 km oldu. gayet iyi bence bu lastiklerle orjinal ebat ta olsa çok farkedeceğini sanmıyorum.

BaselTuning

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
35200 km de araç şu anda. 40 bin km bakımına erken girelim dedim hazır kampanya varken. 20 binde girmiş ilk bakımına zaten.
motor yağı
yağ,hava,polen ve mazot filtresi değişti
ek olarakta ön fren balataları değişti.

sis farı montajı işini de hallettik servise girmişken :)

Haftasonu da pasta ve boya koruma yapıldı araca..
yeni resimleri aşağıdaki gibi.

9vXAJ3.jpg

mqlpv1.jpg

drmgedikbas

Mete Gedikbaş
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam maşAllah süper olmuş aracınız

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
süper olmuş yahu :eyv :)

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
35200 km de araç şu anda. 40 bin km bakımına erken girelim dedim hazır kampanya varken. 20 binde girmiş ilk bakımına zaten.
motor yağı
yağ,hava,polen ve mazot filtresi değişti
ek olarakta ön fren balataları değişti.

sis farı montajı işini de hallettik servise girmişken :)

Haftasonu da pasta ve boya koruma yapıldı araca..
yeni resimleri aşağıdaki gibi.

9vXAJ3.jpg

mqlpv1.jpg
bi şey daha soracam.bu sis farındaki kromlar orjinalinde mi vardı ? siz mi taktınız sonradan.

BaselTuning

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bi şey daha soracam.bu sis farındaki kromlar orjinalinde mi vardı ? siz mi taktınız sonradan.

orjinalinde sis farı yoktu :)
Sis farını alınca kromları da aldım cam çıtaları, renault logosu ve ön panjur ile uysun diye. Dynamique ve privilege modellerde de krom kaplama mevcut orjinal olarak.

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
orjinalinde sis farı yoktu :)
Sis farını alınca kromları da aldım cam çıtaları, renault logosu ve ön panjur ile uysun diye. Dynamique ve privilege modellerde de krom kaplama mevcut orjinal olarak.
bizde dinamik megane 3 varda bizim araçlardan çalmış reno bunları bende almak istiyorum dışardan. acaba sis farsız da bulabilir miyim bu parçaları.