Renault Hakkinda

akigo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaslar genellikle takim tutar gibi bir araba markasina baglaniyoruz ve hatalarina ragmen o markada israr ediyoruz.Ben butce nedeniyle ozelliklerine aldanarak iki tane renault kullandim ki ufakligimdan ilk arabamiz renault 12 idi ozamanlardan bir sempatim vardi ama simdi gordumki gercekten kaliteli diyebilecegim bir marka degil.Renault demek heran servis isigina hazir ol demek benim icin :) merak ettigim renault seciminiz butce ile alakalimi yoksa gercekten guvendiginiz bir markami.

Nothing

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bütçe, yakıt tüketimi, iyi bir piyasası olması, parçalarının ucuz olması ve servis ağının çok iyi olması.

Bunlar zaten bu markayı almaya yeterli. Ve şunuda eklemek istiyorum bunu her zaman söylerim servis ışığı yakması demişsin
ben uzun süredir renault kullanıcısı olarak bir kez dahi servis ışığı yaktırmadım aracın malzeme kalitesi iyi değil ama çok kötüde değil orta sınıf ve parasıda orta sınıf aracı iyi kullan masraf cıkarmasın. Renaultun özellikle formula 1 mühendislerinin geliştirmiş olduğu motorlar çok üstün bir kalitede.

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ne yalan söyleyeyim sadece aşığım, ne olursa olsun.:eyv

AhmetVeysel53

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O zaman Linea alında kalite görün :D

Nothing

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynen öyle hangi araç olursa olsun koy yakıtı git yaparsan hepsi servis ışığıda yakar yolda da bırakır.

AhmetVeysel53

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynen öyle hangi araç olursa olsun koy yakıtı git yaparsan hepsi servis ışığıda yakar yolda da bırakır.
Şuana kadar 2 tane Renault aracım oldu bunu sıfır aldık Jetta ile Fluence arasında kalmıştık bildiğimiz,güvendiğimiz marka olduğu için Renault'u seçtik.. Bence yukarıda arkadaş haksızlık yapmış !

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Suan polemige girmeye hic gerek yok. Araba isi sans işidir abi ben bir cok luks arac kullanicisi taniyorum onlarinda şikayetleri var bnde haline sukret diyorum :D

Abi bak sana reno yu artisi ile eksisi ile anlatmaya çalışayım
-Reno nun suanda dizel motoru cok iyi kimse renonun yaptigi dizel motora laf edemiyor neden mi suanda dCi motor piyasanin en az yakan bakim masraflari az olan bi motor ayrica suanda cevreme sokagima bakiyorum 4 arabadan 2 si reno piyasada en cok tutulan bi arac. (Belediye dagitmis gibi :D )Ayrica fiyat olarak diger markalardn sinifina gore kat be kat ucuz satiliyo.

Eksi yonleride reno nun çokca donanimdan calmasidir 50 milyara araba.aliyosunjantina bak kapak.gibi duruyo :D ayrica 5 lira maliyeti olan bi torpido lambasini hor gormus :) malzeme kalitesi olarak fiyatina goreiyi diyebilecek bi seviyede kullaniciylada alakasi var sanslada. Mesela ofistekiler bz araci aldigimizda gram sesyokken calisanlar.kapiyi hizli kapadigi icin ortadirekten ses geliyor

Tapatalk programından takla atarak gönderildi.

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kullanışlı, kullanım gideri düşük, servis-parça bol, ikinci el sağlam. kısaca ekonomik yönü ağır bastığından reno aldım

kaliteli mi sorusuna cevabım: hayır, orta ayarda.

gelir seviyesi yüksek ülkelerde reno satışı zayıftır. türkiye, rusya, doğu avrupa, latin amerika, kuzey afrika gibi yerlerde iyi sayılır. doğduğu fransa da bile lider marka değil ama başarılı bir şekilde yönetiliyor. dacia, nissan hamleleri başarısını kanıtlıyor

türkiye'de tercih edilirliği yüksek, daha uzun yıllar da tercih edilecek ama potansiyel müşterilerinin gelir seviyesi yükseldikçe genel olarak renodan uzaklaşma eğilimi var (herkes için geçerli değil)