Renault trafik hakkında bilgiye ihtiyacım var lütfen

pusucu-tr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar merabayın yeni aldıgım araç trafik 2007 model grant confort 100 hp cıty van bu araç hakkında bilgiye ihtiyacım var mesela trafik sigortasını yaptırdım 760 tl bana çok geldi kaskosunu yaptırdım 1250 tl. uzun yolda kmde 396 kuruş yaktı buda canımı sıktı hayal kırıklıgına ugradım aracı şirket üzerine aldım sigorta bu yüzdenmi çok tutu saygılar

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Ticari araçlarda trafik sigortası yüksek çıkıyor maalesef.
Yakıt tüketimini hangi hızlarda elde ettiğinizde önemli,100 kilometrede 10 litre biraz yüksek gibi...

pusucu-tr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
110 150 km hızla yol aldım 2500 km yol yaptım 1000 tl ye yakın yktı
aracı aldıgım arkadaş 130 140 km yle çanakkaleye gidip geliyorum 270 çivarı yakıyor demiti demekki yalanmış

onur-d

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
krş hesabını bilmem ama bizim sirkette kullandıgımız trafıc için yakıtından şikayet eden yoktu, starex alındı bi ara çok yakıyor diye gene trafıge donuldu

R14

Rıdvan UNUR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kardeşim hava akışmetreni kontrol ettir çok sıkıştırılmadığı sürece o kadar yakmaz işin doğrusu trafic (yük taşıyorsa o baska tabide) turbo elektrovanalarını (elektrovanalara bağlanan hortumların uçlarını ayrıca) ve akışmetreni özellikle elinden geliyorsa kendin yada bilen biri tarafından kontrol ettiriver... hatta bilgisayara bağlatıp baktırabiliyorsan çok daha iyi olur... traficlerde bu malzemeler biraz sıkıntılı... ama dediğim gibi elektrovanaya bağlanan hortumların uclarında çatlama varsa işin kolay az geriden kesip tekrar gecir yerine işin tamam olur gibi o zaman... yarın sana elektovananın fotosunu atabilirim (motor içinde bulman kolay olur)

R14

Rıdvan UNUR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
110 150 km hızla yol aldım 2500 km yol yaptım 1000 tl ye yakın yktı
aracı aldıgım arkadaş 130 140 km yle çanakkaleye gidip geliyorum 270 çivarı yakıyor demiti demekki yalanmış

bunu sonradan gordum de biraz abartı hani :D o kadar da değil ama 396 kuruşda değil :D

Moderatörün son düzenlenenleri:

pusucu-tr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar ilginize teşekkür ederim,dün bi arkadaşın reno trafik citi van 2004 kısa şase bindim arkadaş yeminler ediyor 260 kuruş şehir dışınd a yakıyor diye vallahi kafayı yiyecem ben ne yaptıysam 396 krş den aşaya inmiyor benim araç 122 binde pompa hiç ellenmemiş acaba enjektörlerde sorunmu var ben bu aracı alalı daha 4000 km yol yaptım ilgilenir iseniz şimdiden teşekürler saygılar.

babyolog

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Normal şartlarda o kadar yakması imkansız diyorum sadece, R14'ün dediklerine kulak verin

@cotech

Cihangir BAŞEL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracın debriyaj balatasına hiç değinmemişsiniz.şayet hiç değişmemiş ise motor güç kaybı olur vede yakıta büyük ölçüde etki eder.

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
ayrıca full bakım yapılmış mı... yağlar,filtreler vs...
:eyv
eskiden kullandım, güzel kaçar, normal yakar bişi di...
şansına, herkesinki az yakar bizimkiler çok yakar cinsi beya...şimdiki arabada bana çok geliyo da..merhem arıyom bende... :cool:

Son düzenleme: