Ruzgar sesi aynadan geliyor internette yazilanlara inanma dendi

or_by

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
rüzgar sesi diye şikayet edilen kronik ses e bir örnek ıslık sesi deiğim bu benim;

[video=youtube;vCZEZjoZzE4]https://www.youtube.com/watch?t=35&v=vCZEZjoZzE4[/video]

120de gelen rüzgar sesi bence sorun değil zaten çoğu araçta olan bir durum. ama yukardaki kesinlikle bir sorun.

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
rüzgar sesi diye şikayet edilen kronik ses e bir örnek ıslık sesi deiğim bu benim;

120de gelen rüzgar sesi bence sorun değil zaten çoğu araçta olan bir durum. ama yukardaki kesinlikle bir sorun.

Bu videoda çok net anlaşılıyor ne sesi ve nereden kaynaklandığı çekilir gibide değil yani :berbat Bu 4'lerin genelinde kronik bir sorun ise mais'in bunları geri çağırarak yada tüm servislerine talimat vererek sorunu gidermesi gerekirdi diye düşünüyorum müşteri memnuniyeti+kendi presjijleri açısından ..........

archon

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

[video=youtube;vCZEZjoZzE4]https://www.youtube.com/watch?t=35&v=vCZEZjoZzE4[/video]

Hocam sağolasın cok yardımcı oldun bu vıdeo ıle..usta haklıymıs boyle bır ses yok bende zaten boyle olup dedıklerını soyleseydı bana heralde 10 gun rapor alırdı :)

emruhu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı yukarıdaki video gibi yaptım ustaya. Bak dedim ses böyle bastırınca kesiliyor dedim. Alakası yok dedi. Sana öyle geliyor dedi. Dedim al işte bak kesiliyor. yok o ondan değil dedi ısrarla. Sonra arayıp soruyorlar memnunmusunuz diye, Hayır dedim. Bir sürü şikayetle gittim hiçbirini düzeltemediler. Ozaman randevu oluşturalım birdaha baksınlar dediler. Dedim bizim yapabileceğimiz son şey bu dedikten sonra ne yapabilecek ki dedim. ısrarla yok birdaha söyleyin dedi. Ben onun yerini cam ile iç çıtanın fitili arasına bir takviye yapmayı düşünüyorum.

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı yukarıdaki video gibi yaptım ustaya. Bak dedim ses böyle bastırınca kesiliyor dedim. Alakası yok dedi. Sana öyle geliyor dedi. Dedim al işte bak kesiliyor. yok o ondan değil dedi ısrarla. Sonra arayıp soruyorlar memnunmusunuz diye, Hayır dedim. Bir sürü şikayetle gittim hiçbirini düzeltemediler. Ozaman randevu oluşturalım birdaha baksınlar dediler. Dedim bizim yapabileceğimiz son şey bu dedikten sonra ne yapabilecek ki dedim. ısrarla yok birdaha söyleyin dedi. Ben onun yerini cam ile iç çıtanın fitili arasına bir takviye yapmayı düşünüyorum.

arkadaşım senin yapacağın en iyi şey gittiğin servisi değiştirmek, 250km yol sürmek pahasınada olsa başka ildeki servise git bu arkadaş anlaşılan sana yardımcı olmayacak ve angut.

Renault bu ses için birçok parça sunmuş kelebek camı iç ve dış süngeri var sonra dahada şikayetçi olup ısrar ve baskıcı insanlara verilen fransadan gelen daha kalın komple kapı/cam fitili var.

şahsen ben bu iki işlemi yaptırdım bulabilirsem faturasına bakarım bulamazsam al sen baktır plakam 34 ZT 6286 sistemde bu aracım için sipariş verilmiş parçaların aynısını sende verdir ve taktırt.

ama sana net olim bu sorun aslında 2012 ve 2013lerde daha baskın bir sorundu Renault zaten fabrikan çıkarken bile 2014 ve 2015leri düzeltmişti diye biliyorum ve bende 2013 düz vitesliside oldu edc şanzımanlı 2014de ve diyebilirimki çok fazla fark bekleme yani şu an duyduğunuz sesi bu parçalar belki %20-30 azaltır okadar çünkü sizin şu an duyduğunuz ses gerçektende BMW 320d de bile duyulan aynaya çarpan rüzgar sesi 2012 ve 2013dekiler gibi bir ses değil.

2012lerde adam 80le giderken bile rüzgar sesi başlıyordu öyle sanki camda fan varmışta hava gelip duruyormuşçasına bir ses bu sendeki eminim öyle değil çünkü 2014ler bile öyle değil

emruhu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkür ederim. Son bir kez daha deneyeceğim serviste. Gitmeden de söylerim düzeltenler var diye. bakalım. sıvı sünger gibi bir şey sıktılar. Ben zaten söktüm onların yaptığını silikon sıktım .Ses onların yaptıklarına kıyasla bayağı azaldı. En azından içerde fırtına yok, poyraz var artık:)

avukat1907

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Allah beterinden saklasın nasıl bir sestir bu böyle ya, bende Captur rüzgar alıyor diye laf ediyordum ama bunu dinleyince aracımda ki rüzgar sesi ninni gibi geldi :). Ben bir de uzun yola çok çıkan biriyim bu sesle yolculuk mu çekilir. Renault servislerinde yaşadığım problemlerden dolayı şunu gördüm kör tuttuğunu öpüyor misali çalışıyorlar. Israrcı olmayıp cıngar çıkarmadıktan sonra sorunları geçiştirme derdindeler. Ne zaman ki şikayet ederek yada o anda itiraz edip sesi yükseltiyorsun o zaman adam gibi işlerini yapıyorlar ve şikayet durumunda prim alamıyoruz maaşımızdan kesiliyor diyerek yalvarmaya başlıyorlar. Parçası ucuz olsun servisi bol olsun diye haziran da Renault aldım ama aldığıma resmen pişman ettiler yaşadığım olaylardan dolayı. Kesinlikle ısrarcı davranın ve gerekirse mail atıp şikayet edin çünkü çalışanların tek derdi primden maaştan olmayayım.

emruhu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben ikinci el aldım aracı ama anladım ki ben bunun sıfırını alsaydım depresyona girerdim heralde. Çünkü ben Bartın da yaşıyorum ve en yakın servis 3 saatlik yolda. Onada git bir şey uygulasınlar, olmadı yine gelirsin. bu sefer de olmazsa şöyle yaparız... Benim bulunduğum ilde olsa neyse. Ama yine de zor Allah hepimizin yardımcısı olsun.

sedattozak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Islık sesi cam fitilleriyle alakalı.

fatihuysal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende 2012 clio4 var, ıslık sesi vardı tepretoğullarına götürdüm, bu sıkıntıyı biliyoruz dediler, bilmem ne kiti uyguladılar o ıslık sesi gitti ama rüzgar sesi oluyo yine. reno dan daha da fazlası beklenmez zaten.