sabahları arabayı çalıstırınca motor tarafından gelen uğultu

tasans

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sayın forumcular fluence yi sabahları arabayı çalıştırınca her zaman değil bazen motor un sağ arka kısmından moıtor ile fren hidroliği dolum plastik kabının sol tarafından bir yerlerden uğultu sesi geliyor bir mütdet sonra ses kayboluyor bu ses konusunda cevaplarınızı bekliyorum tesekkürler

Son düzenleme:

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sayın forumcular fluence yi sabahları arabayı çalıştırınca bazen motor un sağ arka kısmından moıtor ile fren hidroliği dolum plastik kabının sol tarafından bir yerlerden uğultu sesi geliyor bir mütdet sonra ses kayboluyor bu ses konusunda cevaplarınızı bekliyorum tesekkürler

Orda sanırım motor beyni var onun elektronik çalışma sesi olabilir benim araçtada geliyor tam gösterge panelinin arkasına gelen izadan motor çalışmazken sadece kontak açıkken epey gürültülü ama motor çalışırken farketmiyorsunuz.

tasans

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bana turbo gibi geldi ustaya göstereceğimde bu ses her zaman gelmiyor sabah çalıştıkdan bir süre sonra ses yok oluyor ustaya gidinceye kadar ses yok oluyor tesekkurler

alsh

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sayın forumcular fluence yi sabahları arabayı çalıştırınca her zaman değil bazen motor un sağ arka kısmından moıtor ile fren hidroliği dolum plastik kabının sol tarafından bir yerlerden uğultu sesi geliyor bir mütdet sonra ses kayboluyor bu ses konusunda cevaplarınızı bekliyorum tesekkürler

http://www.renaultfanclub.com/showthread.php?t=99453&p=1058672#post1058672

Bu konuda benzer sıkıntılar yaşamıştık. Ama sizinkiyle aynı uğultulu ses mi bilemedim. Motorda yakaıt geri dönüş hortumu var. Bu sert bir hortum olarak tasarlanmış. Doalyısıyla soğuk havalarda tıpkı eski bir musluğu açınca gelen uğultu gibi bir ses yapıyordu fluence lerde. Daha uzun ve yumuşak bir boru ile bu sorun giderilmişti. Bi göz atın konuya isterseniz.