safrane çekiş ve gaz yememe sorunu

enececrin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
mrb. arkadaşlar yanlış yerde yazıyorsam kusura bakmayın..1993 safranım var.ama arac sankigaz yemiyor..gaza bastığımda özellikle yüksek viteste giderken ayağımı gazdan çekip tekrar bastığımda tepki vermiyor sanki..kendini zar zor toparlıyor..motor ve üst kapak yeniyapıldı..piston,gömlek ve sekmanlar takım olarak değişti..buji ve kablosu değiişti bobin değişti..ve üstelik araca şu an benzinde biniyorum yani lpg kullanmıyorum şu an...özellikle sibop ayarını süreklideniyorum..ama öyle pek farkli bidurum görmedim..denediğim ayarlar 10-20 sonra 15-25 sonra 20-25 sanki bunların arasında en iyi olan 20-25 gibi geldi bana ama yinede çekiş çok düşük..ayarın katalogdaki değeri emme 10-15 eksoz 20-25 ..birde aklıma sente ayarı geliyor. ama tam bulamadım sente ayarı nasıl yapıldğını..manifold basınç değeri 450-500 arası çıkıyor yani çok yüksek...bunu nasıl çözecem bulamadım..başka da bakacak aklıma bişey gelmiyor..neden çekiş düşük bulamadım sorunu şahin doğan bile hafif rampada yanimdan geçip gidiyor..gerçekten kafayı yicem..ne olur uzman arkadaşlardan yardım bekliyorumm...

enececrin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Vay be demek bu konuda kimsenin bi bilgisi yok. Herkese tesekkurler.