Sağ on konsol alti su girdi

TSC

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar,

2 gün önce yolda aşırı yağmur vardı ve birden sanki sifon çekilmiş gibi bir ses gelip sonrasında sağ ön ayak kısmına bir miktar su geldi.bir arkadaş aynı şekilde bir konu açmıştı ama bulamadım bir türlü :sinirli nedir bu bizim sorun bilen, yaşayan varmıdır? ne yapmak gerekir?yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Mirackutlu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Muhtemelen arabanın ön camın orada bulunan tahliye kanalları tıkanmıştır su oradan tahliye olmayınca yolunu bulup içeri giriyordur.Camın önündeki ızgaralara hortumla su verip gözlemleyin eğer su aşağıdan akmıyor ve taşma yapıyorsa o ızgaraları söküp temizleyin muhtemelen içi yaprak ve çamur dolmuştur.Ancak yine düzelmezse aşağıdaki tahliye hortumlarını v.s ayrıca kontrol ettirmek lazım.Ayrıca sorunu çözerseniz sonrasında mutlaka bir oto kuaförde alt süngerleri kurutturun yoksa koku yapabilir.

TSC

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam ilk aklıma gelen kanallardı zorda olsa yerini buldum ve bir tel yardımıyla kontrol ettim tıkalı değildi 5lt damacanıyı boşalttım su aktı.sanki bir arkadaş kalorifer radyatörü tıkanmıştır ve içeri su basıyor bu durumda diye bir yazı yazmıştı bulamadım forumdada.

TSC

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar aracın içine giren suyun kaynağını zorda olsa çözdüm.silgileri söküp ordaki plastik aksamı kaldırdığımızda klima motorunun altından araç içine giren boru var ordan sağ torpido altından bütün suyu içeri alıyordu.kaportacıya o kısımı mastiklettik ve orayıda güzelce silikonla kapadık sorun çözüldü çok şükür