sandero orjinal teyp çıkış gücü nedir?

fatihz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bir süredir aracın ses sistemiyle uğraşıyorum, 4 kapıya da 40 watt rms alpine tweeterli hoparlörler takmama rağmen istediğim netlikte ses elde edemedim, acaba orjinal teyp bu hoparlörlere yeterli gücü sağlayamıyor mu? arkadaşın 2014 polo sunu standart ses sistemiyle dinledim, içerisi konser salonu gibi şıkır şıkır, benim aracın ses sistemi onun yanında solda sıfır kaldı resmen, arkadaş anfi takıp çıkış gücünü yükseltmekten bahsetti, anfi takarsak seste iyileşme olur mu? bizim orjinal teybin sesini de fazla açınca yüksek ses veriyor ama istediğim netlikte olduğunu söyleyemem, orjinal teybin çıkış güçleri nedir? bilen varmı? hiçyoktan teybin çıkış gücünü bilirsek ve yeterli ise anfiyle uğraşmayıp başka şeylere bakarız...

Son düzenleme:

fatihz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
anlaşılan yine kendi sorumu cevaplayacağım, teybin çıkış gcünün bir sesçiden 15watt olduğunu öğrendim, bende 4 kapıya 40 watt yerine 25watt rms lik pioneer hoparlör taktım, aracımızda normalde bulunmayan tweeter sorununu da megane tweeterleri takarak çözdüm, tweeterleri takmak için hiçbir ek delme kesme yapmadım, a sütunlarının iç plastiklerinin içine yerleştirdim, inanın ses çok iyi oldu, hoparlörleri değişmeseniz bile bu tweeterleri takmanızı öneririm, biriki farklı model tweeter denedim az ses veriyordu, bende orjinal renault tweeteri aldım ikisi 70 tl ye, verdikleri sese inanamadım, ne varsa orjinalde var, bu işlemi her sandero kullanıcısına öneririm, teybin sesi çok çok güzelleşiyor, yapmanız gereken sadece orta teyp ön yada arka çıkışından tweeterlere paralel kablo çekmek, bu işlemin çıkış gücüne bir etkisi olmuyor çünkü tweeter girişlerinde kapasitör var.