Scenic 1 arıza ışığı

emre33

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Resim alıntıdır.
27524141ba7663d537fa75ffcfd8583c.jpgMerhaba arkadaşlar herkese hayırlı ramazanlar.Resimdeki ışık ilk defa 2 ay önce otobanda rampa çıkarken yanmıştı ama araçta herhangi bir değişme olmamıştı ama yinede ne olur ne olmaz diye cihaza bağlatıp baktırdım ama o sırada ışık yanmadığından olsa gerek hiçbir arıza gözükmedi.Yaklaşık 1 haftadır resimdeki ışık tekrar yanmaya başladı.Araç ilk çalıştığında sıkıntı yok herşey normal.Arabayı yavaşta kullansam hızlıda kullansam yaklaşık 300-400m yol aldıktan sonra resimdeki ışık yanıyor ve araba 4. vitesi iptal ediyor,kick-down yani vites küçültme yapmıyor ve aşırı derecede hantallaşıyor.Aracı stop edip tekrar çalıştırınca ışık sönüyor ama bir müddet sonra tekrar yanıyor.Şuanda köyde olduğum için usta ya da servise gösteremiyorum şehire inecek olsam gidiş geliş 300km 3 ay boyunca şehire inemiyecem.Arıza ne olabilir, yanmaması için nasıl kullanmalıyım.Yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.
Araç 1999 Scenic 2.0 8v (f3r motor) otomatik vites

Ascend G7 Cihazımdan Tapatalk Kullanılarak Gönderildi

emre33

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yardımcı olacak kimse yok mu [emoji20]

cagatay52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Elektronik arıza ışığı bilgisayara bağlayıp baktırin sorun çıkar

darkelf

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim aracım scenic 1 ama öyle bir lamba hatırlamıyorum yaw.
Arka cam rezistans lambasına benziyor aynı...

emre33

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Köyde olduğum için ne servis ne usta var o yüzden cihaza bağlama imkanım yok.O ışık da bildiğim kadarıyla scenic 1 in makyajsız yani 2000 model öncesinde var.Bugün aracı çalıştırıp 5 dk ısınmasını bekleyip öylr yola çıktım ışık yanmadı.Yarın bidaha deniyecem bakalım yanacak mi.Bu arada aklıma solenoid valfi geldi sorun onlarda olabilir mi ?

EnesbeyteR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dayımda var mk1 makyajlı kasa 1.6 otomatik.
Onunkinde de arada arıza lambası yanıyodu, hatta ben aldığımda da yanmıştı 1 kere. Usta sıkıntının sebebini selenoid valfi, yaptırana kadar da ışık yanarsa çek sağa stop et tekrar çalıştır demişti. Fazla beklemeden yapıldı araba o ayrı mevzu.
Sizinkinin sebebi bambaşka da olabilir bilmiyorum ama araçlarınız biraz hassas, arıza lambalarını ihmal etmeyin,daha büyük sıkıntılara yol açmasın.:eyv

Son düzenleme:

emre33

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Büyük ihtimal benimkinde de sorun aynı sağa çekip stop edip tekrar çalıştırınca gidiyor ama bir süre sonra geri yanıyor.Ustam öyle kullan bişi olmaz yaz dönüşü bakarız dedi.Dayınız ne kadara yaptırdı bilginiz var mı ?

EnesbeyteR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Büyük ihtimal benimkinde de sorun aynı sağa çekip stop edip tekrar çalıştırınca gidiyor ama bir süre sonra geri yanıyor.Ustam öyle kullan bişi olmaz yaz dönüşü bakarız dedi.Dayınız ne kadara yaptırdı bilginiz var mı ?

Fiyatını unutmuşum biraz zaman geçti üstünden. Ama uçuk bişey değildi diye hatırlıyorum

sarman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba, bu ışık yandığında sakın cihaza bağlatıp arıza kodu almadan işlem yapmayın, malesef ustalar deneme yanılma ile iş yapmayı seviyorlar. Bu yüzden verdiğim paranın haddi hesabı yok :( Bende enjektör arızası diye çıktı kod. Sizde başka birşey çıkabilir. Aynı araçtan bende de var güle güle kullanın.

sarman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Vee....sonuç.
Bütün arızaya sebep olan şey, LPG enjektör bağlantılarının lehimlenmeyip teller kıvrılıp, üstüne elektrik bandı yapıştırmasından kaynaklandığı ortaya çıktı. Şimdi problem yok :)